| Superior a întrebat:

Ati cumpara o garsoniera in Rahova daca o negociati la 5000-8000 euro? (tinand cont ca pretul uneia acolo se invarte in jurul a 10.000-15.000). Dar la pret "full"?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi de mirare sa gasesti o garsoniera in Rahova sub 15000. Preturile pornesc de la aproximativ 30000-35000, cu cateva exceptii(alea proaste).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Da, la asta ma refeream prin exceptii.
Intre a gasi una (sau2, 3,5 construite in ‘77) si a spune ca pretul se invarte acolo in jurul acelei sume e o diferenta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia e 13k și tu crezi că negociezi la 5k?
Deja mi se pare o minune că există imobiliare sub 20k in București.

| nevermatch a răspuns:

Bună, ai de gând să negociezi o reducere de 70%?laughing
Garsonierele confort 3 sunt de obicei în fostele căminuri pentru oamenii străzii, eu m-aș feri de locurile alea.

| Superior explică (pentru suntserios):

Din ce am auzit si am studiat piata - mai ales daca nu te grabesti - fa oferte care mai de care. Poate cineva care se tot chinuie sa o vanda de mult timp sau are nevoie urgent de o suma de bani bate palma.
Una ca in acel anunt - as baga un ultimatum de 8500-9000 euro (mai ales ca alea din Rahova se vand greu pur si simplu datorita zonei).