| Kristinake a întrebat:

Ati dori o eventuala unire a Romaniei cu Rep.Moldova?

9 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Nene, tu ştii cam ce ar însemna asta? Well, nici eu nu ştiu, dar vezi tu, n-ar fi de bine.
Ca să nu fiu offtopic, sincer, nu. Marea majoritate a moldovenilor se considera superiori românilor, cel puţin, toţi cei pe care îi cunosc eu. Şi crede-mă, sunt mulţi. Doar pentru că o mână de oameni din Republica Moldova vrea unirea cu România, asta nu înseamnă c vor toţi. Şi chiar dacă ar vrea, nu ar fi aproape nicio modalitate ca acest lucru să se înfăptuiască.
În plus, abia am scăpat de comunişti, damn it...

| Kristinake explică (pentru Infraverde):

Cum sa nu, traim intr-o Romanie perfecta.

| Infraverde a răspuns (pentru Kristinake):

Problema României nu e comunismul, ci prostia.

| Kristinake explică (pentru Infraverde):

Mai degraba problema e ca romanasii prea se cred regi, si impresia lor despre Rep.Moldova e ca nu au apa, lumina si traiesc in saracie.

| Alex a răspuns:

Da, sunt de acord. De ce nu?

| darrio2007 a răspuns (pentru Infraverde):

De acord cu tine.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.O grija in plus.Ne apropiem de Mama Rusie? Iti dai seama.NATO vecin cu Rusia.

| Infraverde a răspuns (pentru Kristinake):

Mnu. Nu a zis nimeni că moldovenii trăiesc în sărăcie. De fapt, condițiile din Republica Moldova sunt mult mai bune ca în România. Problema e, după cum am spus, prostia, din care derivă și orgoliul.

| Infraverde a răspuns (pentru darrio2007):

NATO vecin cu Rusia. Hmm, facem praf linia sanitară.