| MountainRiver a întrebat:

Ați simțit că în viață vine una bună și apoi una proastă și tot așa, parcă toată viața se învârte într-o spirală între bun și rău - bine și rău - fericire și necaz?

A mai simțit cineva așa sau doar eu simt că-mi trăiesc viața așa de tumultos între fericire/extaz și nefericire/amărăciune?
Dacă da, de ce credeți că viața e așa de plină de serpentine montane și nu poate fi doar un drum plat și simplu? Oare de ce?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Asta e frumusețea, nu platitudinea