| AndreeaGhile a întrebat:

Au fost cei 165 de ani de stapanire romana suficienti pentru romanizarea ireversibila a dacilor?

2 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Pai pana la urma dacii, care stiau pana la venirea romanilor DOAR SA BEA, au invatat ca daca puti trebuie sa mai faci si baie! Nici nu pot sa ma gandesc la bietii romani cum strambau din nas avand in fata o armata imputita! Stramosii pu...lii am avut si noi! happyDin pacate acum, in zilele noastre tindem sa ne intoarcem intr-acolo!

| AndreeaGhile explică (pentru maradi3):

winking