| DarkOrbitMoon a întrebat:

Aveti ceva impotriva tenului alb, care uneori arata ca si cum ar fi un cadavru mergator?

14 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

You hurt my feelings, bro.:c
((cadavru mergator, ahaha))
Sincer, mi se par interesante persoanele cu tenul palid(si n-o zic din narcisism). _! _ celor care au o problema cu faptul ca esti prea alb/negru/portocaliu(bine, ipocritii astia portocalii si-o merita din plin).End of story.

| SparkleO a răspuns:

Nu, mie mi se pare sexy...

| AnonimKidd a răspuns:

Buna. Eu am o culoare mai ciocolatie si chiar as vrea uneori sa fi fost alba. Adica daca o persoana este alba cu parul blond si carliontat si cu ochi albastri ma gandesc la un ingeras, nu la un cadavru. Sau cu tenul alb mai merg ochii albastrii si parul negru si drept. Sau poti fi si roscata cu cativa pistrui pe obraji. Sunt multe combinatii care merg la tenul alb si niciuna nu "suna" a cadavru, okei?

| daniellle a răspuns:

Categoric nu.
Să ştii că într-un timp (în trecutul îndepărtat) erau foarte respectate femeile care aveau tenul foarte palid. Unele erau atât de obsedate să aibă tenul alb că îşi dădeau cu praf de puşcă pe faţă. laughing
Deci nu, eu nu am nimic împotrivă. big grin

| Bondarel99 a răspuns:

De ce iti faci atatea griji? Daca vrei, poti oricand sa-ti dai cu fond de ten sau sa te bronzezi.Gandeste-te ca mii de fete care s-au nascut cu pielea ciocolatie/neagra ar vrea sa o aiba alba, dar ele nu pot face nimic...

| Musique a răspuns:

De ce aș avea ceva împotrivă?
Fiecare e așa cum l-a lăsat Dumnezeu.

| thegatekeeper a răspuns:

In mod bizar, mie imi place chestia asta. Imi plac (vizual) persoanele cu pielea extrem de alba.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Musique):

Și pe ăia handicapați și cu genuchii întorși tot dumnezeu i-a lăsat așa?

| Wøodenpints a răspuns:

Ieri, în timp ce mă plimbam pe stradă am văzut-o pe una care probabil adormise în solar (se vede că-i bronz dinăla artificial, tuciuriu-jegos) și avea niște pantaloni atât de scurți încât i se vedeau toate dungile pe unde nu au ajuns razele alea.
De ieri a început să-mi placă și mai mult pielea albă.

| Musique a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu știu.
Niciodată n-am să înțeleg de ce ar fi făcut Dumnezeu așa ceva, dacă pretinde ă "ne iubește".

| Wøodenpints a răspuns (pentru Musique):

Eu dacă aș fi omnizeu atotputernic, așa cum spune lumea că ar fi el, nu v-aș iubi.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Musique):

Sau poate pe unii îi iubește mai puțin.

| Musique a răspuns (pentru Wøodenpints):

Mda, nici noi nu-l iubim toți.

| anedreaeaaa a răspuns:

Eu am pielea foarte alba si sincer nu mi-ar placea sa o am inchisa...si la mare fac tot posibilul sa nu ma bronzez pentru ca imi place albalaughing