| wormy a întrebat:

Aveti "obsesii" legate de igiena happy?
Eu de exemplu ma spal pe maini cam la fiecare ora. dupa ce ating un obiect folosit de altii, sau ma spal pe dinti dupa fiecare masa.Vara fac dus uneori chiar de 2 ori pe zi.Mama zice ca exagerez dar.altfel ma simt.MURDARAthinking

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Wowstraight face Puteam sa jur ca m-ai descris pe mine surprise laughing
Exact asa sunt eu happy Nu suport sa fiu murdara si chiar daca nu sunt, nu ma simt bine pana nu ma spal happy
Igena este foarte importanta happyAsa ca dupa parerea mea nu exagereziwinking

9 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Facem pariu ca esti in zodia fecioara?laughing
Asa sunt si eu happy. Eu ma spal pe maini, dupa ce : pun mana pe telecomanda, telefon, o carte, mouse, cand mananc nu se mai pune problema. Asa imi zice si mie mama, ca-s cam obsedata, dar nu pot, nu ma simt bine, pana nu simt eu ca "inlatur toti microbii" laughing. Am si un gel special, cu care imi dau pe mani -fara microbi-.
Crede-ma, cu obsesia asta am ajuns pana si la doctorul dermatolog. Pe maini, mi s-a inasprit pielea, si am facut un fel de ciuperca. Cu ajutorul unei creme, mi-a trecut, insa am ramas cu-o sensibilitate. De fiecare data primavara si toamna imi apare "porcaria" asta. Ma ustura si, ajunge pana sa-mi crape pielea.
Ce sa mai, mi-am facut-o cu mana mea.

lolita
| lolita a răspuns:

Asta nu este o obsesie si eu fac acelasi lucru, cred ca obsedati sunt cei care nu ies in locuri publice de frica virusilor, cei catre nu-si duc copii la scola din aceleasi motive etc.

| smaranta a răspuns:

Esti ca si Monk laughingEu am mania ordinii si curateniei in casa, tot timpul am de adunat dupa ceilali, care sunt fff dezordonati si mor cand vad cum isi arunca lucrurile prin casa.

| wormy explică:

Nu Cami, sunt zodia gemeni tongue

| wormy explică:

Si pentru Pluscus.am pus "obsesii" intre ghilimelewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sint animalut.Nu ma pot decit pureca si sa fac baie in tarina incinsa. Mi-i friiiccaaaa de apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wormy, tu ai obsesia ca ai obsesii.sa te speli pe dinti dupa fiecare masa, sa faci dusuri vara si sa te speli des pe maini astea sunt o necesitate fireasca.inseamna ca ai apa si mai ales suficient timp, nu obsesii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare o obsesie, mi se pare un lucru normal pe care toti ar trebui sa-l faca (desi unii nu-l fac), si vara 2 dusuri pe zi nu e multlaughing. Daca tu o consideri o obsesie, atunci sunt o obsedata de igienalaughing.

Sa fi iubita`!:*:*:*

| ana_8570 a răspuns:

Si eu ma spal pe maini foarte des si de aceea cand ies din casa am mereu gelul antibacterian la mine.