| Sellak a întrebat:

Ba, nu inteleg un lucru...de ce majoritatea oamenilor spun ca produsele Apple sunt proaste laughing Adica, si pe TPU cand vad o intrebare gen "Sa-mi iau S6 sau 6SPlus" Toti zic nu-ti rahaturi de la Apple si tot felul de chiestii de genul.

Din cate am vazut, majoritatea sunt niste imbecili care spun ca Apple e o firma de rahat doar pentru ca nu isi pot permite un Iphone.

Dar sunt curios de ce zice lumea asta? Adica, daca spui ca sunt niste telefoane proaste vino si cu niste argumente. Nu spune "Nu-ti lua Iphone ca e de rahat" si cand te intreb de ce zici ca e rahat nu mai sti ce sa-mi zici.

Astept opiniile voaste. Eu ca posesor de Iphone, pot spune ca sunt mai multumit de el si are mult mai multe avantaje decat androidul, am si telefon cu android (cel de munca) am si tableta pe android dar nu se compara cu Iphone-ul.

Astept si parerile voastre happy

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

"Vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca-s acrii"
Ai inteles care e ideea...

| Sellak explică (pentru OldSoul):

Am spus si eu asta mai sus, dar nu e doar asta nu cred ca e singurul motiv pentru care toti imbecilii zic ce zic.

Acuma sa nu ma inteleaga nimeni gresit, n-am nimic cu opinia cuiva...nu-ti place, nu-ti place aia e, e decizia ta. Dar trebuie sa ai un motiv pentru asta. Nu sa zici ca nu-ti place doar pentru nu poti avea acel lucru.

| OldSoul a răspuns (pentru Sellak):

Adevarul e ca si in cazul telefoanelor "de firma" Samsung & Apple, o parte din bani ii dai doar pentru "firma si renume" poti gasi telefoane identice ca performante la preturi mai mici.
Fiecare are dreptul la o opinie dar aici pe TPU foarte multi vorbesc doar din auzite, fara sa cunoasca, sau din "ce au inteles/cred ei" si nu e cazul doar la intrebarile despre telefoane.

| Sellak explică (pentru OldSoul):

Aici ai dreptate, platesti si brand-ul produsului.Dar tot nu se compara cu alte firme.Adica din punct de vedere al calitatii si al performantelor nu prea gasesti.Am vazut telefoane si tablete cu niste specificatii foarte bune care egalau si chiar depasau brand-urile cunoscute. Dar diferenta se vede imediat cand vrei sa rulezi ceva pe ele sau vrei sa faci un multitasking, se simte lag-ul imediat + ca nu sunt bine optimizate. Sau chinuit sa indese un quad-cure si 2 GB de rami doar sa fie acolo dar la baterie nu sau gandit, iar ca rezultat...te tine baterie 3 ore daca te joci ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am telefon de 4 GB, mi se descarca destul de repede bateria si nu ma plang din niste banalitati, copii figuranti laughing

| RAY a răspuns:

Eu am patit-o cu ipodul de la Apple in primul casti de 2 lei vechi nici macar nu se auzea nimic, memoria foarte mica 1gb am dat 250 de ron, ca sunet nici o diferenta intre el si unu de 50 de ron asta e adevarul, numai spun de itunes si ca nu pot copia muzica la tine in pc abia o copiezi in ipod, numai vorbesc ca spune numelei piesei de 5, 6 ori pana porneste, concluzie nume atat calitate de nimic, acuma cu iphone eu mias fi permis sa dau 1900 de ron pe unu 5s dar pentru ce? eu il folosesc ca gps atat telefonul si cateva aplicati, am cumparat Samsung a5 gold nu-i perfect imi face fugiri dar e ok mi-a placut aspectul asta am platit aspectul ca calitate nu prea,in ziua de azi totul se face dai inainte asta e adevarul, eu nu spun ca e prost iphone dar e mai mult marca, ce imi place e icloud o idee buna, poate mias schimba parerea daca as avea unu nu stiu, dar ce imi place mie costa 2400 de ron nici macar nu e generatie noua, nici Samsung nu-i mai ieftin, ce sa spun daca ar exista smartphone made in germany as fi cumparat dar nu este asa ca am ales din vietnam ca asa scrie made in vietnam, sarcai oamenii lucra pentru 50 de dolari un iphone de asta costa 1000 de dolari, tot ce e electronic e de fapt iluzia democratiei de a avea ce are vecinul, macar cu atat sa spunem ca avem ce conteaza ca 10% din populatia lumii detine 75% din bogatiile ei, sclavi munesc pentru ei si banii lor le baga tot in ei

| Idkidk a răspuns:

Mie nu-mi plac telefoanele de la Apple, îs şi mici, şi nu prea, cine ştie ce. Uite eu am Android X2 Soul, şi e uriaş, are 14-15 cm lunigime, 5.55 mm, e super tare!

| Sellak explică (pentru anonim_4396):

Bravo tie amice laughing daca tu nu nu cauti ceva de calitate asta nu inseamna ca restul sunt figuranti.SI exact cum am zis mai sus, daca mi-am permis sa-mi iau un iphone sunt figurant sau care e faza? Si nu cred ca esti in masura sa ma faci copil avand in vedere ca habar n-ai cati ani am laughing Nu mai fiti ba asa ipocriti ca nu e bine.