| anonim_4396 a întrebat:

Băi, nu mai suport viața deloc..nu suport sa văd oameni care sunt frați și sunt uniți în momentele frumoase da mai ales în alea grele, știind ca eu n-am avut niciodată un frate..asta urăsc cel mai mult la viață asta, îmi vine sa ma omor când văd frati care se iubesc si sunt acolo unul pentru altul în momentele grele..si vreau sa mor știind ca nu o sa am niciodată un frate asa și sa sunt singur pe lumea asta.

16 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau mi-as face prieteni. Legaturile de sange nu inseamna nimic in multe cazuri.Cred ca dramatizezi prea mult.

Sa stii ca foarte multe frati abia se suporta reciproc.laughing Nu stiu in ce lume perfecta traiesti, dar eu am intalnit destule cazuri. Decat sa nu te intelegi cu fratele/sora, nici macar cand sunteti adulti, mai bine sa nu ai deloc.Si nu mai crede 100% in aparente.
Exista motive oarecum mai justificabile pentru care sa te sinucizi, dar cel invocat de tine e pur si simplu pueril.

| R8rirjtbfiifi a răspuns (pentru dullcat):

Ăsta ii răspuns? Io vreau un frate, nu prieteni, prieteii te vând și pe 10 bani! Da frații nu! Și nu exista frați care se dușmănesc, despre ce vorbim aici

| dullcat a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Cati ani ai? Exista frati care se dusmanesc, doar ca nu ai trait destul cat sa-i vezi. laughing

| R8rirjtbfiifi a răspuns (pentru dullcat):

1. Am 16 ani
2. Chiar dacă ar exista, nu toți frații se dusmanesc, (chiar dacă nu exista asa ceva)

| melimili a răspuns:

Sunt multi frati care se poarta ca strinii. Dar un prieten bun, un prieten adevarat poate fi mai bun si mai aproape decat un frate.
Fa-ti un prieten bun. Nu doar el pentru tine ci si tu pentru el.

| R8rirjtbfiifi a răspuns (pentru melimili):

NU VREAU PRIETENI! vreau un frate de sânge.ok dacă voi ziceți ca exista frați care se dusmanesc, nu toți o fac..io cunosc doar oameni care sunt frați și se iubesc si sunt acolo unu pentru altul! Io vreau un frate de sânge, lăsați-mă cu prietenii ca aia chiar te vând și pe o piatră de pe stradă..nu există prietenie adevărată!

| dullcat a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Si vrei sa iti cumparam noi unul? Vorbeste cu parintii, sa vezi daca sunt dispusi sa iti indeplineasca dorinta.Probabil tu zici de frati de varste apropiate, pe cand intre voi vor fi cel putin 17 ani diferenta.Nu prea iti inteleg obsesia.Pana acum cand erai mic nu ti-ai exprimat dorinta pentru un frate?

| R8rirjtbfiifi a răspuns (pentru dullcat):

Da, ma refer la un frate de varsta apropiata cu a mea, și da, voiam și când eram mic.da cu cine sa facă maicame alt copil? Ca taicmiu mo abandonat înainte sa ma nasc

| CostinAlamariu a răspuns:

Incearca sa-ti faci un prieten care sa-ti fie ca un frate.

| R8rirjtbfiifi a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Terminați-va cu prietenii...nu înțelegeți ca nu ii tot una? Io vreau un FRATE, nu PRIETENI... învățați sa faceți diferența

| dullcat a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Atunci e clar ca nu mai ai sanse sa fie din acelasi sange. Deci again, nu inteleg obsesia pentru ceva pe care nu il poti avea si care nici macar nu depinde de tine. In locul tau as ajuta-o pe mama ta, lasa prostiile.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Scuze

| dullcat a răspuns:

Auzi, tu nu esti pustiul ala care voia cu orice pret sa se mute cu prietenul lui? laughing Parca vorbiti cam la fel.Eu nu inteleg de ce mai postezi aici. Vrei ca lumea sa iti spuna sa te sinucizi sau ce vrei sa auzi mai exact, daca nu lucruri logice?

Iti sugerez sa mergi la psihologul scolii(nu platesti nimic). Acolo poti afla de unde vine nevoia aceasta si cum sa treci peste.

| R8rirjtbfiifi a răspuns (pentru dullcat):

Ce puști visezi? Io nu-s toți idioții cu care vb tu! Și mulți vb ca mine, stai tu chill! Și la psiholog sa mergi tu ca tu ai probleme la cap

| dullcat a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Daca aveai putin habar stiai ca pentru probleme la cap mergi la psihiatru, nu la psiholog.Este o diferenta enorma. Eu nu sunt obsedata de ideea de a avea un frate de sange cand fabrica e clar inchisa.laughing Faci cum vrei.

| CleanHeart a răspuns:

Mare scofala in loc sa zici că îți e greu fara o fata dar macar văd aici în sfârșit că cineva se plânge din cauza fraților, puțin amuzant
In momentele grele te ai pe tine și credinta din inima ta plus că în viața ai de trăit cu tine și cu familia pe care ți-o faci, nu mai te stresa și ca sa te simți mai bine multe prietenii sunt false și doar par frumoase și dacă tot vrei prieteni, imprieteneste-te și tu cu cineva, am legat prietenii superbe, mai bune ca " fratii de o viata " dar prietenii sunt familia.