| anonim_4396 a întrebat:

ajutati-ma si pe mine, va rog mult ...am visat ca ma priveam in oglinda (asta e unul din vise)iar in celalalt am visat ca vedeam o oglinda fisurata in mai multe parti. Ce poate sa insemne? orice raspuns e bine venit. Va multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

A) Se face post o săptămână + Spovedanie generală + Împărtăşanie.
La Spovedania generală se spun păcatele începând de la 7 ani şi până la
zi.
b) Post negru vinerea, până la ora 24. Postul negru trebuie sa fie
însoţit de milostenie - dai la 3 săraci câte un ban sau mâncare.
c) Zilnic iei o bucăţică de Anafură + un păhărel mic cu Agheasmă (3
înghiţituri) + faci 40 mătănii. Prin casă stropeşti cu Agheasmă şi afumi
cu tămâie. Tămâia o dai ca să stea în altar la o Sf. Liturghie ca să se
Sfinţească. Poate că nu au fost sfinte toate mâinile prin care a trecut
până să ajungă la tine ca să o cumperi.
d) Rugăciuni:
În timpul zilei, zici: rugăciuni zilnic + Tatăl nostru cât mai des +
rugăciuni de cerere: Doamne, iartă-mă de păcate, Doamne vindecă-mă.
Seara după ora 22: rugăciuni zilnic + Ac. Mântuitorului + 9 lumânări
aprinse. După fiecare rugăciuni sau icos zici şi rugăciuni de cerere:
Dezleagă, Doamne, toate vrăjile, toate blestemele cu care m-au legat
vrăjmaşii ştiuţi şi neştiuţi, dezleagă-le şi întru nimica să se prefacă.
Ceartă duhurile necurate, pe pustiu să se ducă şi la mine să nu se mai
întoarcă, iar pe mine, robul Tău (N), vindecă-mă. Sau zici: Doamne,
arată-mi pe cei care-mi fac vrăji, ca să mă pot feri de ei.
Cine nu are Acatistier va spune în locul Acatistului de 9 ori Tatăl
nostru + 40 mătănii + rugăciuni de cerere.
e) Nu lipsi de la Sf. Liturghie (în întregime) în toate sărbătorile.

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Era doar un vis, un joc al subconștientului tău.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru Bunicul62):

Multumesc mult de sfaturi, o sa tin cont de ele, dar de ce pomenesti de vraji? crezi ca am farmece facute? asta simbolizeaza oglinda pe care am visat-o? sau simbolizeaza cumva pe necuratul? mersi

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru Bunicul62):

Scuze,dar te mai deranjez cu o intrebare,apropo de visele astea care ma tot chinuie de cateva zile bune, ce inseamna daca visezi cateva nopti la rand ca gasesti mai multe perechi de pantofi unele albe altele bleu? precizez ca le-am gasit dar nu le-am incaltat, decat le priveam! poate mai ai un raspuns si pentru mine. multumesc

| Bunicul62 a răspuns (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Eu nu cred in vise eu cred in Dumnezeu.Am citit undeva : daca visezi ac lucru de 3 ori este de la Dumnezeu in rest inselare.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru Bunicul62):

Multumesc mult pentru rasp. si eu cred in d-zeu dar chestia asta cu visele ce se repeta de 3 ori (sunt de la d-zeu )nu o stiam >mersi mult

| Bunicul62 a răspuns (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Din cite stiu am gasit la un Parinte Mare Duhovnic al neamului. Chestia visata de 3 ori =la mine a fost adevarat Nu scriu in bataie de joc

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru Bunicul62):

Da? ce chestie ...ma pune pe ganduri!

| andreuta120 a răspuns:

Scuze n-am raspuns dar vreau sa te intreb ceva esti baiat sau fata?
big grin

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru andreuta120):

Pai de ce ma intrebi asta?

| andreuta120 a răspuns (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Pentru ca dupa intr imi pari fata dar dupa nume imi pari baiata

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru andreuta120):

Dupa intr? ce inseamna prescurtarea ta?

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru andreuta120):

Sunt fata laughing

| andreuta120 a răspuns (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Dupa intrebari

| Petre_7281 a răspuns:

Ptr.cei casatoriti, privitul in oglida prevesteste un copil.
http://e-vise.blogspot.com/2010/06/oglinda.html

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru Petre_7281):

Mersi pentru raspuns !