| byanca80 a întrebat:

Buna am nevoie de sfatul vostru de cat mai multe sfaturi. Povestea mea incepe asa:eu sunt impreuna cu un baiat de 11 luni si necunoastem de 2 ani el este mai mare ca mine dar pentru mine nu conteaza varsta, pe 9 decembrie am facut 18 ani si de majoratul meu am primit inelul de logodna de la el tin sa va specific ca niciodata nu a calcat gresit in relatia noastra sincer este un barbat model pe care multe femei si-ar dori sal aibe numai ca parintii mei nu este de acord cu el in ruptul capului, ei nu stiu nimic de inelul de logodna, na este o poveste mai lunga eu am un tata vitreg iar mama de cand s-a recasatorit s-a schimbat foarte mult de mine si tatal meu adevarat a murit de cand era ea insarcinata cu mine in 5 luni si de cand s-a recasatorit mami niciodata nu mia vorbit urat despre tatal meu inainte iar acum aud numai cuvinte urate din gura ei la adresa tatalui meu,si imi scoate de multe ori ca ii mananc banii si mult mai multe pe ea nu o cam intereseaza de sanatatea mea ea acum pune pe primul loc sa ramana insarcinata asta doreste cel mai mult, iar prietenul meu de multe ori se enerveaza vazand ca starea mea de sanatate se agraveaza acum cateva zile mi-a fost foarte rau ma durea foarte tare in capu pieptului si na am vomitat m-am facut palida la fata am facut hemoragie am fost eu de una singura la medicul meu de familie si mi-a dat un tratament i-am zis mamei de el si nu vrea sa mi-l ea, prietenul meu auzind asta a zis ca mil ea dar la noi este problema ca este o distanta de 40 de km intre noi si ne vedem doar cand este posibil eu una nu mai pot rezista situatiei asteia,parintii lui stiu de relatia noastra ma inteleg foarte bine cu mama lui o consider mama mea adevarata vorbesc multe lucruri cu ea, prietenul meu vrea sa ma mut la el a zis ca ma lasa sa imi termin scoala, sa fac o facultate dar el nu mai suporta sa fiu tratata asa.Eu am nevoie de sfatul vostru sincer voi ce a-ti face in locul meu? Funda si vot pentru cel mai serios, sincer si detaliat raspuns.Va multumesc pentru raspuns

7 răspunsuri:
| Maomau a răspuns:

Traieste-ti viata asa cum sti tu ca este mai bine pentru tine, incearca sa nu-i povestesti prea mult mamei despre prietenul tau, nu mai pune atat problemele pe suflet pentru ca nu sunt atat de grave cat ti se par tie, ele sunt chiar foarte frecvente, pregateste-te sa faci un studiu, continua relatia cu baiatul dar retine vorba " Cu cat mai rarutz cu atat mai dragut" intelege ca viitorul tau profesional este cel mai important lucru in viata ta ca iti asigura infdependenta materiala si siguranta, asa ca pune prioritate pe pregatirea ta, fa sex cat vrei cu baiatul respectiv, dar protejat, asta nu e bine sa o stie mama dar face parte din viata, dar sa nu te grabesti la maritis ca de abia ai intrat in viata si nu au intrat zilele in sac!
Daca mama ta vede ca mai importanta pentru tine este pregatirea pentru viitorul tau, si nu baietii, atunci in mod sigur se va imbuna si in privinta baiatului d care iti place!
Dai fund ca mi-am pierdut timpul sa-ti analizez problema si sa iti scriu acest sfat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Maomau):

"Dai fund ca mi-am pierdut timpul" cat de *** esti omule? Macar ia-ti viata ca respiri aer degeaba pe acest pamant

| darrio2007 a răspuns:

Traiti-va viata asa cum vreti voi. Daca tu crezi ca el este baiatul pe care il vrei alaturi tot restul vietii, muta-te la el.Mai ales daca te intelegi bine cu mama lui.Stiu ca e greu sa pleci de langa cea care ti-a dat viata.Dar din cate spui, s-a cam dat dupa tatal tau vitreg.Iti doresc succes.Si iubiti-va mult.

| byanca80 explică (pentru anonim_4396):

Nu era neaparat sa imi raspunzi sincer nu aveam nevoie de raspunsu tau si invata si tu sa mai vorbesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru byanca80):

OOO scuzele mele atunci nu trebuia sa spund, mai bine a zis el ca a pierdut vremea, ma bucur ca ii tii partea, chiar ma bucur ca ganditi la fel

| PinkTerror a răspuns (pentru anonim_4396):

Relax... it's not worth it.

besides... orice sfat in afara de ce vrea sa auda nu o sa asculte ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PinkTerror):

Ce sa mai intelegi de la lumea de azi? Ala cerseste funda si zice ca a pierdut timpul degeaba eu ii tin partea si tot eu sunt ala al dracu, mentalitatea din ziua de azi, nu ai cei face