| Camelia6922 a întrebat:

Bună! Am o întrebare serioasă, cum pot scăpa de bullyng? Gen îmi tot iau bullyng de la persoane pe care nici măcar nu le cunosc în locuri cum ar fi spitalul, școala, strada, etc. Faza e ca ei rad de mine fiindcă nu am o viață așa bună ca a lor (nu am o situație financiară bună, nu am avut niciodată relații, sunt tipul de persoană retrasă, sau în unele cazuri felul în care am crescut) gen e o persoană fiindcă nu înțeleg de ce, sunt unele persoane și mai rău ca mine și lor nu le face nimic,…

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ignorandu-i!
Asta este cel mai usor si mai efectiv mod de a raspunde la cei care te hartuiesc.

Faza este ca ei rad de tine fiindca esti prostuta si incerci sa le dai replici sau te consumi, in loc sa zambesti si sa te faci ca nu auzi, ignorandu-i.

In final se vor plictisi si te vor lasa in pace, ca nu mai este placut pentru ei sa vorbeasca la pereti, daca tu te stapanesti sa-ti tii gura inchisa si te prefcai ca nu-i vezi, nu-i auzi si nu-ti pasa.