| anonim_4396 a întrebat:

Am picat de doua ori traseul (din cauza emotiilor in mare parte, am tremurat toata la examen si n-am mai stiut aproape nimic din ce am invatat) si urmeaza sa-l dau luna viitoare (sper pentru ca nu m-am programat inca) pentru ultima oara pentru ca imi expira dosarul. Am nevoie de sfaturi si incurajari (cei din jurul meu nu prea sunt dispusi sa-mi ofere asa ceva). Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La început mi-a fost și mie teamă cu școală de șoferi.
Apoi mi-a spus o colegă că a luat permisul, iar ea e genul de fată total paralelă cu realitatea, așa că am luat-o drept exemplu. Dacă ea care e atât de aeriană poate, eu de ce să nu pot? Exact așa și tu.
Ți-aș da să porți o simplă conversație cu ea, să te convingi că nu e așa greu.
Altceva, bea apă(un pic mai rece)înainte de traseu, eventual un ceai sau lavandă, capsulă și gândește-te că deja l-ai luat.
Multă baftă.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un studiu a dovedit faptul ca subiecti care au scris ceea ce simt inainte de examen au avut rezultate mai bune

| AmiraH a răspuns (pentru RAY):

Sper sa fac si eu parte din procentul celor cu rezultate bune de data aceasta.

| RAY a răspuns (pentru AmiraH):

Las ca vei reusi

| AmiraH a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfaturi si incurajari chiar voi tine cont de asta ca si asa am zis ca nu mai vreau sa beau cafea in ziua examenului sa nu ma agite si mai tare.