| CaritaDeAngel a întrebat:

Am si eu o intrebare! Vreau sa ma angajez pe postul de casiera si acesta necesita efectuarea unui test cu poligraful. Aveti idee ce intrebari include? Va intreb pentru ca la testul psihologic pentru obtinerea permisului auto ma amuza copios tipa de acolo, probabil ca motivul era modul in care se exprima, si tot ce spunea mi se parea amuzant. Nu vreau sa trec printr-o situatie similara si destul de penibila si aici! Funda! Multumesc! Si scuze de greseli, daca exista.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu iti pune intrebari ci apesi pe niste butoane si 2 pedale in functie de ce imagini iti apar pe ecran, eu am apasat doar un buton de cateva ori pentru ca eu dau pentru categoriile de profesionist. Dar daca te referi la testele de hartie iti da vreo 5-6 si stai vreo 2 ore sa le faci pe toate ca daca te grabesti iti zice ca trebuie sa faci ore suplimentare la conducere si mna, e nasol (mie mi-a zis ca sunt foarte bine stas dupa ce am facut testele). rabdare sa ai ca sa iti fie mai bine la evaluare.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru casieri,cand implica testul poligraf, intrebarile sunt concepute astfel incat sa ti se evalueze o eventuala inclinatie spre furt, dorinta de inavutire, lacomie.E ceva cam lipsit de sens, dupa parerea mea.

| CaritaDeAngel explică (pentru mgtow):

Mersi de raspuns, dar nu ai inteles intrebarea mea, am permis, testul psihologic pentru examenul auto l-am dat exemplu, era vorba de testul cu poligraful pentru a ma angaja pe postul de casierabig grin