| پاؤلا a întrebat:

Buna!
Am si eu o problema cu un baiat.
De la un timp,e rece nu mai vrea sa vorbeasca cu mine.
Nu stiu ce are, dar cred ca varul meu i-a spus numa rele de mine.
Mi-am cerut scuze (doar ca tin la el) (nu ca am gresit)
Dar tot nimic... Eu chiar il plac si nu stiu ce sa fac, am incercat sa vorbesc cu el dar nu vrea sa ma asculte sau macar sa raspunda la mesaj.
Fata in fata nu putem vorbii pentru ca el esti englez si eu romanca..eu inca nu stiu bine engleaza asa ca vorbim pe whatsapp si traduc.
Dar nu conteaza un sfat ceva. +

Răspuns Câştigător
| Zeloni a răspuns:

Ar trebui sa ii trimiti un mesaj cu tot ce simti tu si sa ii explici situatia in detaliu. Daca el ramane indiferent inseamna ca nu te merita, si daca asculta de altii, inseamna ca nu are incredere in tine si in ce ai putea tu sa faci.Nu ar trebui sa asculte de gura lumii si nu inteleg de ce varul tau ti-ar face asta.Ar trebui sa dicuti si cu el, rudele ar trebui sa se inteleaga intre ele nu sa se barfeasca pe la spate.

2 răspunsuri:
| Carmen27 a răspuns:

In primul rand lamureste situatia cu varul tau iar apoi continnua sa vorbesti cu acel tip pana intelegea ca esti nevinovata.

| پاؤلا explică (pentru Zeloni):

Mi var vitreg, e fitos nu prea pot sa tin o conversatie cu el.
Eu i-as explica tot dar el e englez si eu romanca. Eu cum nu stiu engleza varul meu mi-a tradus dupa la apucat pe el sa nu mai vorbeasca cu mine.