| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ce pot face in cazul in care un țigan sau 2(nu sunt rasista dar unii tigani sunt foarte ai drk) nu ma lasa in pace, ma streseaza, ma amenință cu bataia ba chiar ma si atinge? Unul e mai mic decat mine cu 2 luni dar e mai inalt, mai energic si face lucruri mult mai rapid(cum ar fi sa dea in cineva, da foarte rapid si acel cineva nici nu are timp de reactie) iar celalalt aceeași varsta ca si a mea(13 ani) si mereu vin cand sunt cu prietenii mei pe strada, stiti ca in unele cartiere sunt strazi dar au doua parti gen se lungeste dar la mijloc vine o alta strada in partea orizontala si dupa strada se continuaa, asa este si la noi, noi stam pe prima parte iar tiganii locuiesc pe a doua parte si mereu vin la noi(de obicei 2, eu am probleme doar cu 2 dintre ei, mai este unul de 15 ani dar este super de treaba si nu am absolut nimic cu el). Si dintre acei 2 tigani unul are curajul sa dea in mine sau sa ma atinga dar celalalt e mai timid si nu prea comentează insa tot ma enerveaza. Azi ala de 12 ani m-a tras de par si a vrut sa imi dea de cateva ori palme dar m-am apărat cu mâinile si mereu face gesturi gen vine langa mine si mimeaza cu mainile ca si cum ar strange ceva(stiti voi la ce ma refer...), vrea sa imi dea palme la fund si mereu ma enerveaza pentru ca face glume de genu "te iau la mine acasa si te f**" / "stai capra in masina" etc. L-am amenințat ca dacca nu ma lasa in pace il chem pe fratele meu care are 20 de ani ca sa il bata dar tot nu se potolește, pe fratele meu nu il chem pentru ca dupa o sa zica parintii mei ca umblu cu toți golanii si nu o sa ma mai lase afara iar el o sa fie bine mersi enervand in continuare copii asa ca nu imi spuneti sa chem un părinte sau pe fratele meu. Un alt baiat care face un sport de auto-apărare ne-a dat sfatul de a sări toti la bataie pe el cand se mai ia de noi dar va dati seama ca tiganii au gasca lor si daca dai intr-unul te trezești intr-o zi cu 200000 de mii de tigani care te ataca deci bataia nu e solutia corespunzătoare asa ca nu stim ce sa mai facem ca sa ne lase in pace... Va rog dati-mi sfaturi, dau funda sad

Răspuns Câştigător
| Bruno92 a răspuns:

Da-le cu spray paralizant

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Vrei sfaturi? Nu mai iesi la strada! Simplu! Daca tu esti "victima" si tot continui sa mergi la strada, constienta fiind de existenta tiganilor, inseamna ca iti place.
Sunt persoane pe care trebuie sa le eviti, iar pe altele trebuie sa le confrunti. Tiganii nu sunt cel mai bun exemplu de persoane care trebuie confruntate.
Deci, tu alegi: fie ramai la strada impreuna cu vesnicii tigani, fie nu mai stai la strada si ii lasi in voia sortii.

| mgtow a răspuns:

Mitraliera la tine cand vine headshot termini cu amandoi

| CristianaCrss a răspuns (pentru LPCTSTR):

Adica tu vrei sa imi spui mie sa nu mai ies cu singurii mei prieteni de treaba doar pentru ca vin borâții aia de țigani la noi? Doamne fereste, niciodată

| LPCTSTR a răspuns (pentru CristianaCrss):

Inseamna ca iti place sa fii agresata daca nu iei nicio masura.

| CristianaCrss a răspuns (pentru LPCTSTR):

Si de ce naiba crezi ca am postat intrebarea asta, ca sa stau ca statuia in continuare? Mai gândește si tu inainte sa spui ceva

| LPCTSTR a răspuns (pentru CristianaCrss):

Omule, ti-am spus odata, lor nu ai ce le face.
Relocheaza-ti sediul intalnirilor daca tot ai chef sa fii agresata in continuare.

| CristianaCrss a răspuns (pentru LPCTSTR):

Am vorbit ieri cu el si i-am zis sa ma lase in pace pentru ca nu i-am facut nimic si de atunci a mai venit pe strada ca sa se joace cu noi dar nu ne-a mai facut nimic, am facut pace cu el. Peacewinking