| DeeDee817 a întrebat:

Buna! Cineva mi-a trimis un mesaj astăzi, eu l-am primit și citit. Întreb persoana respectiva ce e cu mesajul ăla și îmi spune ca nu a trimis așa mesaj și îmi trimite screen, era doar jumate din mesaj iar restul nu mai era. Se pot modifica mesajele sau exista ceva? Ca eu nu înțeleg cum este posibil. Dau funda! happy

8 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Depinde unde ai primit mesajul, pe messenger, Instagram, WhatsApp, sau mesaj simplu pe telefon.
Pe WhatsApp de exemplu se pot modifica mesajele, se pot edita chiar si după ce le-ai trimis sau se pot șterge, pe messenger se pot șterge, apoi poate ți-a trimis print screen după ce a șters mesajul, nu are nicio dovadă ca nu l-a trimis, ar fi putut sa șteargă mesajul si apoi sa facă screenshot, se poate și așa.

| DeeDee817 explică (pentru Madaxo97):

Pe mesajele din telefon. Pai da dar se cad și mesajele mele trimise, nu era acela ultimul

| Madaxo97 a răspuns (pentru DeeDee817):

Pai se pot sterge mesajele unul câte unul, nu trebuie sa șteargă toată conversația, merge sa șteargă doar un anumit mesaj dacă vrea. Încearcă, intra la mesaje si tine apăsat pe unul din mesaje care vrei tu, si o sa îți apară si opțiunea de ștergere, copiere sau redirecționare.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca mesajul ala l-a scris cineva din casa acelei persoane, sau vreo colega de servici care a avut acces la telefonul ei.

| DeeDee817 explică (pentru Madaxo97):

Știu ca se pot șterge dar atunci nu trebuia sa fie trimise ambele variante

| DeeDee817 explică (pentru Violleta2022):

Pai da dar de ce mie îmi apare ca s-a trimis într-un fel și ei in alt fel. Arată ca ii trimis. De ex mie "Vrei sa mergem weekendul asta la mare" așa mi-ar apărea mie și ei "Vrei sa mergem weekendul asta"

| Violleta2022 a răspuns (pentru DeeDee817):

Nu-i adevarat!
Inseamna ca ea nu a deschis tot mesajul, ori nu a dat scroll down ca sa vada tot mesajul.
Este imposibil sa se transmita mesaje diferite... ca-n telefonul tau nu a intrat nimeni sa-ti modifice mesajul, iar la ea mesajul a ajuns asa cum l-ai scris tu, ca nu poate intra nimeni sa schimeb mesajul transmis deja.

| DeeDee817 explică (pentru Violleta2022):

Exact, dar eu l-am citit fix când l-am primit. Și așa îmi arată in telefon