| anonim_4396 a întrebat:

.deci, sunt ingrozita de idea de a deveni prea slaba si de asemenea ma si autosabotez, din cauza ca usunt usor ingfluentabila si poate iau totul prea ad-litteram..sunt infrozita cde aceasta idee probabil din cauza ca eram f slaba si rudele obisnuiau sa imi spuna : "vai, esti prea slaba, esti bolnava? Ai cearcane, esti palida" etc si acum tot continui sa ma stresez pe tema asta. Citesc peste tot : « stresul e negativ, nu te mai stresa, stresul te face urata, slaba, nu e bun » etc si din moment ce stiu toate astea simt ca nu pot sa il opresc, ma simt incontinuu stresata si agitata…mai ales cand fac exercitii sa ma tonific si am insonii sau ma simt stresata deoarece tot asa, am citit ca stresul si lipsa de somn nu sunt bune daca faci sport…de ce tot continui sa ma auto-sabotez…e din cauza comentriilor altora, stima de sine scazuta? nu mi dau seama

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zile neamurilor sa nu ti se mai adreseze cu idei pesimiste pentru ca te afecteaza si invata sa gandesti numai la bine indiferent de situatie.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru mgtow):

Da dar stii..ca uneori fac si din invidie si rautate..doar sa ma enerveze..nu stiu dc e lumea asa de rea