| Anna1993 a întrebat:

Imi puteti da niste statusuri de genul:Ma descurc si singura...In lupta cu viata sunt solitara...sau M-am invatat sa fiu singura pentru ca am fost abandonata de prieteni de prea multe ori; Eu nu mai vreau nimic.nu vreau nici sa imi ranesc prietenii.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy

♣ Prieteniile noaste sunt perfect adevarte cause` momentele de nebunie sunt nenumarate iar clipele speciale, raman neuitate ♣

♠ Zambeste celor ce te urasc,sa simta ura ta,zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta,iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada,zambeste-le,sa simta indiferenta ta. ♠

↕ Multe barfe! multe tarfe. Asta`i viata! Cand te gandesti la ele te apuca greata! ↕

▼Zâmbeste chiar dacă ai să cazi! Chiar dacă soarele apune si azi! ▼

$ Si`mi aduq amintee. Cum imi zambea Shii ma priveaa. Si`mi spunea Nu te Lua dupa Lumeaa asta reaa! $

♣ Să poţi să fii acelaşi când totul e schimbat,să poţi să fi indiferent când totul te-a marcat.♣

♠ Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!♠

• Viata'i doar o calatorie, savureaz'o! Fa ce vrei cu ea, testeaz'o, analizeaz'o! Construieste'ti daca vrei si poti lumea ta Si nimeni sa nu'ti spuna ce sa faci cu ea

Nu`s ca voi si nu am fost niciodata.Nu`s ca voi va repet inc`odata.Nu am vrut, nu am nevoie.de mila nimanui.Prietenii p care`i am docamdata`mi sunt destui

E toamna. Si frunzele acopera fiecare cuvant.Si ne imbraca de parca-s camasi ce-au fost apretate de vant

Las in spate amintiri ce dor, n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •

•Ma indepartez incet, voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

Sunt lucruri pe care le poti avea doar daca stai departe de ele… facand greseala sa le cauti… le pierzi...

Traieste`ti viata asa cum iti este data caci toate se repeta dar viata niciodata.:d

Acum pot s`ascund fiecare lacrima ce`mi cade Pt`ca am crescut... Cica acum sunt mare... iar cateodata nu`mi permit s`arat cat de mult ma doare

''Invata sa ai un zambet ascuns in inima ta si nu varsa pentru nimeni nici macar o lacrima.Nu`s asa de buna de pus in rama.Dar n-am regrete.Stii,refuz sa cred ca sunt o drama.''

Poate n.am aratat ce simt, imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum,a fost un episod frumos, asa ai zis si tu, insa prezentu-i cam dureros, nu poti spune NU.""

Esti ranit de oameni pentru care ti-ai da viata.oh go on.

Ai realizat vreodata cate se pot schimba intr-o zi?

Aş vrea să fiu cum o să fiu! Aşa că lăsaţi'mă să trăiesc aşa cum ştiu! Lăsaţi'mă să fac şh bune şh rele.Ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele.

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Poate viata mea e un film desprins din realitate, in care am dreptul sa`mi aleg finalul si pot sterge orice replica nu`mi place, dar pacat ca nu pot trage mai multe dublestraight face

♥ Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit, dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.

Necunoscutii incep sa-mi devina prieteni si prietenii incep sa-mi devina necunoscuti

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti [winking]

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

10 răspunsuri:
| addi90 a răspuns:

N-ai nevoie de statusuri pentru a le da de inteles, nu trebuie sa le dovedesti nimic. Tine minte ca oamenii sunt rai oricat de bun ai fi cu ei, bunatatea te face vulnerabil in fata lor.
Ai mai multa incredere in tine si deloc in ceilalti.

| Anna1993 explică (pentru addi90):

Ai dreptate, mare dreptate (imi amintesti de cineva foarte drag pe care l-am pierdut dar asta nu conteaza) si iti multumesc pentru sfat din suflet si cred ca tu esti unul dintre oamenii cu care merita sa fii bun deoarece dai dovada de intelepciune si bunatate.Iti multumesc din nou, cred ca prietenii tau sunt norocosi ca te au alaturi.

| addi90 a răspuns (pentru Anna1993):

Multumesc. Nu am prieteni, sunt un tip fara noroc laughing totul se sparge in jurul meu...

| Anna1993 explică (pentru addi90):

Cu multa placere. Inseamna ca nimeni nu a ajuns sa te cunoasca cu adevarat... probabil ai in jur acelasi tip de persoane ca si mine, atat de superficiale si care nu au habar ce inseamna sa fii prieten.

| addi90 a răspuns (pentru Anna1993):

Pai am putea fi prieteni, daca iti doresti unul bineinteles.

| Anna1993 explică (pentru addi90):

Da,chiar mi-ar face placere sa fim prieteni.

| addi90 a răspuns (pentru Anna1993):

Add adrian.addi y! m.

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa