| anonim_4396 a întrebat:

Buna
In urma cu câteva zile bune mi s-a rupt patul pe care eu dormeam,și nu mai am unde sa dorm decât pe o canapea care e cam varza și simt că e dura rău la spate! Eu sufăr de lombosciatica hiperalgica nu știu dacă e hernie de disc! Habar nu am! Am inceput sa am dureri groaznice la coloana! Nu îmi permit financiar nici să îmi cumpăr un pat,nu mă ajută nimeni,nu le pasa nimănui că eu pot rămâne paralizat la coloana! Nu pot sa fac nici împrumut că nu lucrez! Am agorafobie de abia mă chinui sa ies din casa,e o forma de anxietate ce te îngheață de spaimă când ieși din casă! Pot păți ceva grav la coloana de la această canapeaua ce o simt foarte dură pentru spate? Culmea e că am pus pe ea și o plapuma lunga sa o cuprindă pe toată și nu mai pot de dureri! Am fugit odată după un tramvai in timp ce voiam să mă angajez,sa ajung la interviu,am fugit cât am putut și când m-am întors am avut o paralizie parțială,când am ajuns acasă m-am așezat pe o canapea și am rămas paralizat, am sunat la ambulanță și mi-a făcut o injecție și mi-am revenit! O perioada nu am mai avut probleme acum de când am probleme cu paturile iar mă doare tare!
Patul acela s-a rupt de la mijloc in timp ce m-am așezat pe el,lemnul acela lateral nu știu ce denumire are sa crăpat de la mijloc! Nu știu ce să fac că nu îmi permit financiar sa îmi iau un pat și îmi fac griji pentru coloana mea sad
Mi-am pierdut și părinții nu am nici o putere să îmi permit să îmi iau un pat nou! Neamul nu mai mă ajută!
Am multe probleme de sănătate și nu mai fac față psihic sa lupt cu atâtea!
Eu am fost jucător de păcănele admit acest lucru,de o luna m-am lăsat de ele complet, am pierdut într-o zi multi bani și de nervi mi-am cumpărat un antigel sa mă sinucid! Oare ar fi mai bine daca as bea din acel antigel? Și așa nu îi pasa nimănui de mine daca mor, mi sa și spus sa mă omor de unii din neam că o să scap de suferință!
Mai are rost sa lupt cu atâtea probleme când eu sunt și un sărac lipit? Sincer m-am saturat de viața asta de rahat! Îmi e teama că nu o să mai pot sa merg din cauza coloanei simt dureri foarte mari în zona lombara și câteodată in mijloc. Odată durerea de la coloana a iradiat spre inima in timp ce mergeam și am rămas pe strada aproape blocat, am simțit o durere foarte violenta!
In cat timp mor daca beau din antigel? O sa mor in chinuri până mă sting? Nu știu dar nu mai pot sa lupt cu atâtea probleme și nu mai vrea nimeni să mă ajute!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"In cat timp mor daca beau din antigel? "

cu dedicație:

https://www.youtube.com/watch?v=-u8rH7kxMyk

| Furnicuta000 a răspuns:

Imi pare rau dar asa e viata, cu probleme...
Aveai o saltea pe patul ala? De ce nu pui salteaua direct pe jos? In alte tari nici nu au nevoie de pat, pun salteaua pe jos. Unii dorm chiar pe saltea din aia subtire de yoga si sunt foarte sanatosi, face bine la spate. Iei 2-3 saltele din alea, pui o plapuma si dormi ca in orient

| NWOtheory a răspuns:

Si pe mine pacanele m au imbolnavit ajung sa pun sume foarte mari din cauza ca vrei o suma mare de bani rapid si din cauza ca nu am reusit sa ma specializez pe nimic si altii au avut mai multe oportunitati si sanse.

| Mindfulness a răspuns (pentru NWOtheory):

Eu nu mai vreau nimic, eu m-am lăsat de ele! Mi-am pus interdictie nu mai am voie sa joc mă scoate afara! Lasa-le că o să te ascunzi rău de tot în prăpastie de la ele!
E un refugiu, trebuie sa mergi la un psiholog!
Îți poți face un curs de IT sau de frizer, ospătar, recepționer hotel orice! Nu e totul pierdut!
Eu sunt bucuros că m-am lăsat mai bine ieși la o terasa și bei ceva sau mănânci decât să bagi banii acolo și patronii dau ce o fii aia sa se duc pe banii tai in vacanțe!