| anonim_4396 a întrebat:

Mereu cand ma culc ma culc pe o parte(pe partea stângă) si de fiecare dată când mă trezesc ma trezesc pe partea opusa(dreapta) sau invers. Oare sunt somnambula? laughing de fiecare dată e asa sau poate e ceva normal si cand adorm ziua tot ma trezesc pe partea opusa)) si voi pățiti asa?

24 răspunsuri:
| Swetlly122 a răspuns:

Schimba salteaua

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Swetlly122):

Mda..Nu cred ca e de la saltea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Swetlly122):

AM dormit si pe alt pat, si tot asa ma trezesc...

| DanaDaniellllla a răspuns:

Nu ai vreun motiv de îngrijorare, orice persoană se mișcă involuntar în timpul somnului și își schimbă poziția.

| Anonim5084689 a răspuns:

Eu ma trezesc si cu picioarele pe perna sau de-a latul patului

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DanaDaniellllla):

Binewinking
Eu ma trezesc asa de când mă știu, credeam ca sunt somnambula laughing dar nu e nimic daramat prin casa cand ma trezesclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonim5084689):

Si eu, câteodată cand sunt foarte obosită))

| Unev a răspuns:

Este normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Unev):

Binewinking
Mereu ma tresesc pe partea opusa..Cred ca asa imi place mie sa dorm

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stii macar ce inseamnă somnambulă? Somnabulă inseamna sa vorbesti in somn sa te plimbi prin casa in timpul somnului si sa nu fi constient de nimic, dar faptul ca te culci pe o parte si te trezesi pe partea opusa nu inseamna ca esti somnambula ci ca ai un somn mai agitat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da...Si mereu il am agitat? (In fiecare seara, de ani buni) poate asa imi place mie sa dorm, nu stiu..Eu câteodată mai vorbesc prin somn(cam rar) dar nu cred ca merg di prin casahee hee

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da asa il ai tu somnul poate ai cojmaruri si nu ti le amintesti, incearca optisomn sau somncontrol sunt pastile de dormit care te vor face sa ai un somn linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am coșmaruri..Rar cand am un coșmar, de obicei nu visez nimic. Nu imi trebuie pastile de somn! Dor foarte bine, doar ca ma tresesc pe partea opusa fata de cea in care m-am culcat.

| Cksihja a răspuns:

Poți monta o cameră de filmat cu infraroșu din cele care monitorizează de obicei bebelușii, filmează cum dormi o noapte apoi vezi dacă dormi în pat sau te plimbi prin casă. Somnambulii nu au obiceiul să dărâme lucruri deoarece merg cu ochii deschiși dar ei de fapt dorm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cksihja):

Nu am camera din asta. Oricum nu cred ca sunt somnambula, doar ma întorc pe partea opusa..Doar nu sunt somnambula in fiecare noapte de ani bunihee hee

| Goete a răspuns:

Eu ma culc in patul meu cu o fata, si ma trezesc in patul ei, cu alta fata :p
Mereu tremur de frica sa nu ma trezesc cu un baiat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Wtflaughing ciudat
Nu te mai culcawinking

| Cksihja a răspuns (pentru anonim_4396):

Somnambulii nu știu asta până nu le spune cineva din casă, ei deși dorm se trezesc mereu obosiți iar cei care se mișcă prin pat au un motiv pentru asta e prea cald sau prea frig, eu de exemplu dacă se face frig în cameră o să mă învelesc fără să mă trezesc dar dacă e prea cald o să tot schimb poziția.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cksihja):

Nu mi-a spus nimeni ca merg prin somn(somnambul), de mult timp ma trezesc pe partea aia..si nu e cald, poate asa imi place mie

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Goete):

De ce tremuri de frica sa nu te trezesti cu un baiat in pat? N-ai dormit iciodata cu un baiat in acelasi pat? Nu se intampa nimic. Doar daca este curios poti simti mana lui prin zona ta intima. Glumesc. Eu am dormit cu un baiat in acelasi sac de dormit si nici macar nu ne-am atins cu mana.

| Reghqen a răspuns:

Serios?
Eu nici nu-mi aduc aminte pe ce parte am început să ma culc în seara aceea, iar tu îți și amintești pe ce parte te-ai culcat? Cum faci? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Reghqen):

laughing mereu ma culc pe partea stânga (în fiecare seara, ca așa imi este mai comod) și ma trezesc cu fața la geam(pe partea dreaptă, mereu)

| RKBlue a răspuns:

Eu dorm pe partea dreapta ( din comoditate si datorita faptului ca in partea aceea e usalaughing
De obicei ma trezec pe spate asa ca poate sunt si eu somnambullaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RKBlue):

Ok. Nu cred laughing