| miaumiau31 a întrebat:

Bună! Nu m-am acomodat deloc la liceul la care am intrat. Sunt în clasa a 10 a și încă plâng pentru motivul ca nu am intrat la liceul dorit. Am încercat sa mă transfer dar nu am reușit cu toate ca am avut media puțin mai mare decât unele persoane care s au transferat (am luat și diferențele). Ce aș putea să fac să trec peste chestia asta? Nu mi place deloc unde sunt. Mai are rost să încerc și la anul?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Incerci sa te adaptezi, fiindca nu ai alta sansa.
Plansul denota imaturitate si nu ajuta la nimic, daca esti incapabila sa intelegi ca viata nu este intotdeauna roz, daca nu puneam mana serios sa invatam, ca sa avem medii mari si sa intram acolo unde ne dorim.
Ai o alta sansa dupa ce termini liceul sa intri la o facultate, dar numai daca pui mana serios sa inveti, si sa nu pierzi trenul cum ai patit-o cu liceul.