| flo30 a întrebat:

Buna seara, am primit o amenda radar desi eu nu am mai condus de cateva luni, cum pot dovedi ca nu am fost eu? Cum o pot anula si daca as putea da in judecata pe cei care au dat datele mele, va multumesc mult, o seara buna

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dar ai lasat masina ta unui amic? Daca nu e posibil ca cineva sa fi facut o matricula falsa si din circumstante intamplatoare coincide cu a ta, mergi la politie si le spui ca tu nu ai condus la ora aia, va fi greu fara probe dar probabil te vei duce la tribunal cu faptasii daca ii gasesc sa rezolvi damblaua.

| flo30 explică (pentru mgtow):

Tocmai asta este ca numai am masina, ultima oara am mers cu masina de la firma si probabil au trimis pe numele meu amenda unui angajat, sa nu o mai plateasca ei, au decis sa o platesc eu, mersi oricum, o seara buna

| mgtow a răspuns (pentru flo30):

Atunci stii care e procedura, tu fiind angajat dai dovada de orarul de munca care il ai si daca nu coincide cu cel care a fost prins de radar era alt coleg de-al tau dar daca ora in care a fost facut-a poza erai tu sofer si nu ai respectat normele de viteza e logic ca tu trebuie sa platesti (numai in caz ca firma te-a pus pe jar sa fugi cu autoturismul ve-ti merge in instanta sa rezolvati problema ori faci un pact cu seful tau si asa iti conservi locul de munca).

| flo30 explică (pentru mgtow):

Eu sunt fosta angajata, numai lucrez de anul trecut, si mi-au ramas datele acolo logic, ideea este ca ei au trimis pe numele meu amenda de radar!

| mgtow a răspuns (pentru flo30):

Nu ma asteptam sa fi o EA. Dar faci plangere oricum.