| RalucaMaria86 a întrebat:

Bună seara, daca eu și cu o persoana am avut o conversație pe messenger și o a 3 persoana a intrat și a făcut print conversației(fara acordul nostru) pentru a o arată și altcuiva, acea persoana poate fi trasă la răspundere? Mulțumesc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a fost un grup cu mai multe persoane, dar numai 2 din grup ati vorbit, atunci a 3-a persoana nu poate fi trasa la raspundere, fiindca era un grup cu mai multi useri si asta stiai atat tu cat si celalat cu care ai barfit, altfel nu imi explic cum o a 3-a persoana ar fi putut vedea conversatia dintre voi doi.

Ma rog, si ce conversati voi acolo? Despre droguri, arme sau secrete de stat?
Daca a fost fratele sau iubitul celeilate persoane, care a vazut mesajele voastre, inseaman ca a fost cu acordul acelei persoane, ca altfel nu avea cum sa ajunga in posesia unui telefon sau a unui computer unde era conversatia voastra.