| Bogdan26E a întrebat:

Buna seara, de ce o persoana care este urâtă din punct de vedere fizic, este dată la o parte și ignorată de către persoanele de sex opus?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bognănel mamă, ai lua-o ne nevastă p-asta?

https://imgur.com/a/hlKBrpD

sau ai ignora-o?

| Razzvan5444006644 a răspuns:

Incerc sa iti explic pe scurt, o persoana atractivă va fi asociată oarecum cu o personalitate atractivă chiar daca este misogină sau ....etc ..Ma rog poti sa intelegi din propia experiența,vorbește cu o fată atractiva,iar dupa du te la o fata mai grasa si urata si o sa vezi ca o sa ti fie oarecum "rusine"chiar daca nu asta e cuvantul potrivit,este mai exact vorba de fenomenul lookism,o persoana atractivă va avea mereu o viata mai ușurară,cu mai putin efort fata de o persoana urata și muncitoare,eu personal nu judec oamenii,am fost gras,nu aveam grija de mine,miroseam urat, iar acum chiar inteleg de ce eram oarecum un social reject, dar pot sa zic ca mi am lu at un glow up considerabil si majoritatea persoanelor au devenit deja mai prietenoase. Daca esti urat iti recomand sa intrebi un prieten care sunt punctele tale slabe si cum crede el ca ai putea lu a un glow up(plus ce crezi tu despre tine)pentru ca din pacate asta e lumea in care traim, standarde peste standarde, mersul la sala clar o sa te faca de 5 ori mai atractiv, daca reduci grasimea faciala clar o sa te schimbi considerabil si iti recomand sa ti gasesti un parfum placut si o sa observi ca toata lumea te va trata mai bine iar viata ta sociala o sa crească considerabil chiar daca esti introvertit.