| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Stie cineva vreo banca care acorda carduri de credit gen card avantaj in rate fara dobanda persoanelor cu salarii sub 600lei? Vreau un astfel de card dar la toate bancile am fost refuzata din cauza salariului mic. Ca sa nu mai spun ca bancile la care am credite mi-au refuzat refinantarea tot pe motiv ca este prea mic salariul, este normal?

4 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Iti vand un pont foarte bun de la Banca Transilvania.Poti scoate aceasta suma cu dobanda 0(zero), singura conditie este sa faci rulajul lunar echivalent cu suma retrasa. De ex. daca retragi toata suma de 5000 lei, pana la data de 25 a fiecarei luni trebuie sa faci rulajul de 5000 lei, adica poti avea doar 1000 lei pe care ii retragi de la bancomat si ii depui la casierie de 5 ori.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ASIGURATORUL):

Mersi dar acest credit se poate da si persoanelor cu salariu de 500lei? Asta ma intereseaza pe mine.

| ASIGURATORUL a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu mai ai alte rate se poate.Gradul de indatorare este in jur de 45-50% din venituri.Intra la o sucursala si vezi, eu am fost chiar saptamana. trecuta si am fost foarte incantat.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ASIGURATORUL):

Mai am doua rate dar totusi o sa incerc. Multumesc mult.