| sergiuARAD a întrebat:

Buna, stie cineva ceva frecvente pentru stati de emisie receptie ce lucreaza an benzile vhf uhf? Mar fi interesat ce frecvente vhf uhf se folosesc in Arad. Multumesc astept raspunsuri ce frecvente se foloseste prin Arad,

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce frecvente vhf uhf se folosesc in Arad"

de către cine, ce instituții, bla-bla-bla?

| sergiuARAD explică (pentru sierra1):

Nu conteaza ori ce frecventa care este activa, doresc pentru a asculta sunt pasionat de tot ce tine de stati radio, multumesc

| sierra1 a răspuns (pentru sergiuARAD):

Intra pe frecvențele CB - banda de 11m

| sergiuARAD explică (pentru sierra1):

Da am statie cb, dar am si o statie portabila care lucreaza an bentile vhf uhf adica an vhf 136-175 si in uhf in 400-520 mhz ma puteti ajuta cu cv frecvente?

| sierra1 a răspuns (pentru sergiuARAD):

Plimbă-te in toată plaja de frecv și ascultă. Poate găsești ceva util. Sunt multe astfel de statii in serviciu

| sergiuARAD explică (pentru sierra1):

Da ca dexemplu pe cei de la cfr i-am receptionat si doua firme de taxi,,,, si cv radio amatori dar credeam ca stiti cv frecvente noi si utile de prin Arad