| Veromi321 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Cine stie cum pot scapa de o persoana toxica de la locul de munca? Pe langa faptul ca nu munceste, vrea mereu numai zile libere si bani multi incearca sa se puna bine si pe langa sefi adica sa umble cu posta, cu povesti intre mine si sefi, si vrea ca eu sa ma cert cu sefii, si sefii cu mine numai ca sa-mi faca necaz. Din cate am inteles din discutiile cu aceasta persoana umbla si cu farmece ca sa fie vazuta cat mai bine de catre sefi. Va rog sa ma ajutati, cine stie sa-mi dea niste solutii urgent!

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă ai posibilitatea renunță la acest servici. Mai ales dacă spui că a intrat pe sub pielea șefilor, nu ai ce face. Da, legal poți face plângere la inspectoratul teritorial de muncă, dar după aceea vei fi văzut ca un paria, ciumat de restul colegilor. Pur și simplu pleacă și vei vedea că vor regreta după un timp plecarea ta. Crezi că dacă respectiva îți va lua locul va fi la fel de bună ca tine? Nu!
Plecarea ta, va face mai mult decât orice reclamație! Ți-o spun din propria experiență!
Succes!

| Veromi321 explică (pentru romeo78):

Nu vreau sa plec. Daca as pleca ar ramane ea victorioasa si eu sa pierd lupta. Ceea ce nu am de gand sa fac.

| romeo78 a răspuns (pentru Veromi321):

Nu vă cunosc vârsta, nici vechimea de muncă la general, nu doar unde sunteți acum. Dar, am trecut prin ceva asemănător, chiar dacă am rămas la locul de muncă, mi-am atras mulți dușmani și până la urmă am plecat. Nu vei avea câștig de cauză în fața șefilor dacă s-a băgat sub pielea lor!

| Emma30555 a răspuns:

Nu o baga în seama, las o în pace sa facă ce vrea. Dacă șefii vor vrea sa vadă adevărul îl vor vedea. Tu fa ți treaba și nu te mai lupta cu nimeni.