| xxralumaryxx a întrebat:

Am o mare mare problema stiu ca nu e categoria potrivita dar este urgent! Motanelul meu de 4 ani face urina rozalie cam asa am vazut asta cam de vreo 2 zile. Aveti idee ce ar putea fi? Nu sunt disponibila sa il duc la doctor acum, plec din tara si il las la cineva si pers respectiva nu poate duce nici ea. Deci aveti idee ce ar putea fi? Sa intru in panica? Sa ii schimb mancarea sau nisipul? Help! Dau fundita la un raspuns bun.

3 răspunsuri:
| blueSky_3324 a răspuns:

Cred ca are probleme cu rinichi. Nu-s specialista, dar ar trebui sa-l vada un veterinar pentru ca sigur ii trebuie tratament cu antibiotice. O zi buna

| xxralumaryxx explică (pentru blueSky_3324):

Si asta este grav? trebuie sa ma alarmez? nu ii trece de la sine?

| aladinbeci a răspuns:

Si eu sunt de parere ca ar trebui sa-l duci la un medic veterinar. S-ar putea sa fie ceva probleme la rinichi (desi eu nu ma pricep prea bine), si ar fi bine sa-l vada un medic veterinar pentru ca, daca e cazul, sa-i faca un tratament. Asta pentru a nu i se agrava boala mai tarziu. Oricum, medicul veterinar e persoana cea mai nimerita sa-ti dea un sfat util in aceasta problema. Eu iti doresc ca motanelul sa se faca sanatos.