| aurelgabriel a întrebat:

Buna TPU!

Am si eu o intrebare mai delicata in ceea ce priveste politica externa.Eu incepand cu 2017 am inceput sa am o foarte mare simpatie pentru Domnul Donald Trump.Am vazut in el o mare speranta si incredere, chiar un om extraordinar.Mai mult am crezut ca Romania este a doua tara pentru el dupa SUA.Credeam ca o va pune la suflet.

Dar acum in acest context privind criza din Ucraina pe un site de stiri am vazut cum ca el nu este impotriva lui Vladimir Putin dupa ce a trimis trupe in Ucraina. Oare e adevarat ca este prieten cu liderul rus?
Ar fi o mare dezamagire pentru mine.

Voi ce credeti despre Domnul Donald Trump? Va rog mult si va cer si parerea pentru ca eu am o simpatie pentru el.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Buna dimineata, baiete!
Trezeste-te la realitate, ca Trump nici nu stie ca exista vreo Romanie pe pamantul asta si nu cred ca-i mai pasa lui de nimeni.

Vad ca habar nu ai de politica lumii, fiindca Trump nu mai este demult presedintele Americii si dupa cate magarii a facut, se pare ca va intra curand in puscarie si va platii pentru tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool.
Banuiesc ca e o gluma intrebarea nu?
Adica Trump nu stie unde e Romania pe harta, cine ca creda ca Romania inseamna ceva pentru el.

Si e chiar asa mare surpriza ca e rusofil? Adica deja sunt dovezi ca rusii l-au ajutat in alegeri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu din cate stiam, romanii il sponsorizau pe trump. Dar nu mi s-a parut deloc ok, ci am vazut de cand era presedinte ca-i ardea de conflicte, de vreo prietenie cu putin nu stiu, dar cam are ce sa-i lege. Acum daca tu vrei sa consideri "fake news" si sa ai incredere in trump, e treaba ta. Desi, are zodia jyesta, nu e genu meu de perosnaj deloc.

| aurelgabriel explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru informatii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai vazut in el o mare speranta si incredere?
Unde traiesti tu? Revino cu picioarele pe pamant, in Romania!