| cryssacryssu a întrebat:

am un boboc de rata de vreo luna. cum imi dau seama daca este femela sau mascul? ..si daca este femela cand ar trebui sa faca oua? funda!

2 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Pai daca are ciocul gros sau mot in cap atunci este mascul, daca e femela, are ciocul mai subtire si oua probabil o sa iti faca in 4 sau 5 luni

| cryssacryssu explică (pentru CristiB93):

Ciocul ce culoare trebuie sa aiba daca e femela?(al meu are ciocul deschis...am vazut boboci si cu ciocul inchis la culoare)