| готика a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu un sfat (eu aveam o prietena foarte buna care ma intelegea dar invata cam slab si cind prieteneam cu ea am scazut putin la invatatura dar imi place de acea fata si as vrea sa prietenesc cu ea)problema este ca parintii nu prea au incredere in mine si nu-mi permit sa prietenesc cu ea! va rog sa ma ajutati

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea parintii fac o mare greseala "alegandu-ti" prietenii.
Daca de acum ei iti spun ce persoane sunt bune pentru tine, cand vei fi mare cum vei stii cine iti e aproape cu adevarat?!
Explica-le parintilor tai ca e viata ta si tu trebuie sa inveti sa ai incredere in persoane. Daca acea fata chiar te intelege e bine sa stai cu ea si sa incerci tot odata sa te concentrezi si pe scoala, eventual o poti ajuta si pe ea. Iar daca acea fata nu e potrivita pentru tine asta e, tu vei invata din greseala ta.

| готика explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult chiar mi-ai fost de ajutor