| Idkidk a întrebat:

Bună TPU.
De ce oamenii adoră mai mult câinii decât pisicile?

42 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cine zice treaba asta?
"Adora"... puteai sa folosesti "prefera", suna mai normal. Si fara "mai mult", nu suna bine.

| RAY a răspuns:

Eu ador pisicile mai ales alea in doua picioare

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din acest moment urasc cainii.

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

De ceeee?

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

De ce? sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ai avut dreptate in legatura cu ei. Au schimbat viata unui om astazi...

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Hmm...în rău?

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

De aia spuneai că erai trist?

| Idkidk explică (pentru J0B0MAT):

Nu ştiu dacă aşa e, dar cred că-n rău.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Idkidk):

Şi mai zicea el că nu fac nimic rău câinii.

| Idkidk explică (pentru J0B0MAT):

Dar de ce urăşte oare câinii?

| ubox7007 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu o urasc pe maica-tawinking

| Idkidk explică (pentru ubox7007):

De ce-i urăşti mama?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Idkidk):

Probabil s-au luat de el.

| Idkidk explică (pentru J0B0MAT):

Da.

| J0B0MAT a răspuns:

Sunt mai iubibili laughing

| Idkidk explică (pentru J0B0MAT):

laughing Ee, pisica nu? Pisi dacă e mângâiată, nu ai treabă cu ea.rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns (pentru Idkidk):

Nu.Câinii.
Pisicile zgârie.

| Idkidk explică (pentru J0B0MAT):

Hai mă, ce ai cu pisicile? rolling on the floor Ale mele sunt nişte îngeraşi.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Idkidk):

Nu am nimic.E bine că sunt ale tale.Ale mele nu prea.

| Idkidk explică (pentru J0B0MAT):

Ce-ţi fac? rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns (pentru Idkidk):

Nu sunt aşa apropiate de om precum câinii şi am avut una care m-a enervat răăăăău. Urăsc pisica aia.

| Idkidk explică (pentru J0B0MAT):

rolling on the floor Ale mele dimineaţa vin la uşa casei, şi încep : Miau, miau, miau.
Gen : Făă, gata cu somnul, dă aici la boss mâncare!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Idkidk):

Vezi? Naşpa.

| Idkidk explică (pentru J0B0MAT):

rolling on the floor E, eu le plac.

| Mayhem666 a răspuns:

Mie imi plac mai mult pisicile, dar si cainii sunt adorabili. Apropo, mi-ai luat locul de pe TPU, de pui atatea intrebari? laughing

| RainmakerX a răspuns:

Eh,eu am fobie de caini =]]
Sper ca te simti mai bine acum.

| Idkidk explică (pentru RainmakerX):

Vi la mine acasă? Nu am câini!

( Glumesc am 3 ) Vreau doar să te văd cum reacţionezi. rolling on the floor

| RainmakerX a răspuns (pentru Idkidk):

Daca sunt Shih Tzu sau din aia mici atunci suntem cei mai buni prieteni laughing
Daca ai Pitbull atunci no, thanks ^-^

| Idkidk explică (pentru RainmakerX):

Am un Akita Inu, e blând şi prietenos.
Unul mititel, tare mititel, şi unul scund.
Vi? Îţi dau bomboane!

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

Omg Akita :'> Vin happy Ador rasele astea *Shih Tzu, Akita si Husky*
Bomboane? Ai mai fost pe TPU? Mi se pare cunoscuta faza cu "hai vii, iti dau bomboane"

| Idkidk explică (pentru RainmakerX):

Nu, sunt de un an şi câteva zile.

| Idkidk explică (pentru RainmakerX):

Mai bine -ţi dau biscuiţi.

| syd2 a răspuns:

Cainii sunt devotati omului, pisica e rebela si ma rog se foloseste de oameni.

| Idkidk explică (pentru syd2):

Pisică rebelă, zici. rolling on the floor

| Aberdeen a răspuns (pentru syd2):

Pisicile sunt mai inofensive decât câinii. happy

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai cainii sunt mai altfel iti sunt loiali sunt mai jucausi, mai prietenosi bine depinde de rasa unii pot fii mai agresivi sau mai blanzi te intampina mereu cand vii acasa de la servici, scoala sarind pe tine de bucurie cum sa nu-i adori?

| JetBlueJet a răspuns:

Eu urasc pisicile laughing Cand le vad zici ca vad un dr*c.
Pur si simplu sunt viclene si au ghearele alea ascutite, mai si fura iar uneori te privesc cu o fata dintr-aia de sarlatance :3 Sa nu mai pomensec de parul pe care il lasa.+ Ca nici macar nu le poti striga pe nume.
A da si sunt si ne*i*tite cand vor sa iti intre in casa.
Sunt mai ceva decat dra*u**rii.
Fiinte lacome ce-s ele.
Stii cat de nasol e cand auzi vara la geam (cand esti bine dispus si relaxat, pe cale sa adormi) o pisica ce face precum toate dihaniile din lume.
Sau cand intarata cainii pe la gardul vecinei si ala latra intr-una 2 ore. (-_-)
Sau cand auzi ca se imperecheaza si urla prin curte.(De obicei cand aud zgomote ciudate ba degetele in urechi sau imi pun castile la urechi caci ma simt ca intr-un film horror).
In fine, alea din poze nu ma deranjeaza ca-s dragute.
Sa-ti mai zic una...Cand vin pe la picioarele tale si incerci sa scapi de ele, poate le mai dai si cate un picior si nu inteleg "apropourile" tale sa plece. Enervante si insistente, ba chiar pro**te.
Am uitat sa spun ca-s vag*boa*te.
Eh cateii te mai musca (in fine partea rea e ca au coltii aia mari, dar acum depinde ce caine iti iei).
Si da, lasa si ei par dar nu ma scarbeste atat de mult precum al pisicilor.
Si ii poti plimba oriunde.(Aproape oriunde.)
Cainii pot fi dresati, pisicile nu.
Ei te apara de ce-i rau.
Pisicile ar fugi cat de departe ar putea.

| JetBlueJet a răspuns:

E doar parerea mea. happy

| Madesz a răspuns:

Nu-i adevarat. Nu toti oamenii au o asemenea parere. Csf? N-ai csf...

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Li se spune cei mai buni prieteni ai omului!
Probabil pentru că sunt şi uşor de dresat, dar sunt şi dintre cele mai inteligente animale de pe planetă!