| LisucaLisa a întrebat:

Buna,TPU! Eu sunt noua si vreau sa imi fac prieteni noi... vrea cineva sa fie prieten cu mine?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Doar pe TPU sau in realitate?

16 răspunsuri:
| Ciubreag_Gabi_1980 a răspuns:

Eu! Vreau eu!

| LisucaLisa explică (pentru LTAA):

Doar pe TPU...

| LisucaLisa explică (pentru Ciubreag_Gabi_1980):

Bine,Gabi.

| anibanani145 a răspuns:

Eu. as vrea. Insa daca vrei si tu. imi dai cerere de prietenie pe TPU si o sa accept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LisucaLisa):

Ti-am trimis cerere de prietenie!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bune ai venit printre noi!
De asta ai nevoie: http://www.tpu.ro/useri
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Poti sa ma adaugi la prieteni.

| darrio2007 a răspuns:

De acord si eu.Trimite cerere.

| pietrean a răspuns:

De acord.Accepta!

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Bine ai venit pe aici happy
Sigur, da-mi cerere si o voi accepta!

| ILoveWeekends a răspuns:

Eu...iti dau eu cerere

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
e bine că doreşti să ai mulţi prieteni. Ceea ce-ţi doresc eu este să ai nu neapărat mulţi prieteni ci prieteni adevăraţi.
Următoarele informaţii îţi pot fi de folos:
http://www.jw.org/ro/publicatii/reviste/g201109/am-prieteni-adevarati/
http://www.jw.org/......-prieteni/
Cele bune şi succes.

| milan9 a răspuns:

Prietenia pune la încercare o serie întreaga de valori interrelaţionale:
interesul faţă de binele real al celuilalt, interesul faţă de binele moral, faţă de sănătatea şi priorităţile reale ale celuilalt, sacrificarea aparenţelor pentru a pune pe primul plan sinceritatea în legătură cu defectele celuilalt pentru a-l susţine în corectarea lor, delicateţea, empatia, evirtarea refuzului direct (în privinţa lucrurilor de bun simţ care pot fi făcute spre binele celuilalt), petrecerea timpului împreună, cunoaşterea, confidenţialitatea, încrederea, etc...

| milan9 a răspuns:

Este necesar să-ţi faci prieteni buni. Este întotdeauna nevoie de ei (deşi se spune că în viaţă poţi avea doar unul sau doi prieteni cu adevărat buni, la bine şi la greu, mai mulţi de atât fiind un lucru foarte rar, depinzând de firea noastră).

Este necesar să fim deschişi, prietenoşi, pentru a ni-i face pe TOŢI cei din jurul nostru prieteni, pentru a ne face viaţa mai uşoară (chiar dacă nu toţi vor trece de-a lungul timpului "probele" prieteniei).

În ciuda tuturor deamăgirilor vieţii avem nevoie de a acorda mereu şi mereu şanse şi încredere (în limitele demnităţii şi ale socializării umane) celorlalţi pentru a ne întreţine astfel armonia şi propriul echilibru. happy

| Lolităăăă a răspuns:

Dap!, eu >

| dinhoo a răspuns:

Si eu vreau. Da-mi add...