| anonim_4396 a întrebat:

In seara asta mi s-a intamplat ceva teribil, terifiant, dezgustator.
Ca de obicei, dupa ce scap de la liceu ma duc acasa.
Insa un om mi-a spus :"Nu va suparati, stiti cumva unde este liceul ********" iar eu i-am dat cateva indicatii, dupa care m-a intrebat :"Tu esti de la liceul ala?" si eu i-am spus "Nu, eu sunt de la *****", la care el mi-a spus :"Dar nu pot folosi GPS-ul?" [ frecandu-si organul genital.

Acea persoana era in masina, dar vroiam sa fiu draguta mai ales ca era mai in varsta putin [cred ca avea 40 de ani].
Nu credeam ca mi se poate intampla asa ceva.

Dar dupa ce am vazut, am luat-o la fuga pana acasa, inca ma doare gatul.

Credeti ca este posibil sa ma astepte dupa ce ies de la liceu, maine seara?
Daca ma imbrac altfel, credeti ca e posibil?
Deja parca imi este teama, nu cred ca mai ies afara noaptea, dar..cand vin de la liceu e deja noapte.
Oricum, a fost ingrozitor cand am vazut.
Aveam impresia ca o sa ma urmareasca sau o sa ma ia cu forta in masina, bine ca era langa o benzinarie si era lumina.
Dar am mari indoieli ca acum eu mi-am spus liceul si daca o sa vina dupa mine?

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Nu cred, probabil a mai facut si va mai face asta si cu alte fete, cred ca isi "face veacul" prin zone din astea gen scoli, licee, poate, poate o gasi ceva... Important e sa ai grija si sa incerci sa eviti discutii cu astfel de oameni. Cand nu cunosti un om e greu sa stii la ce sa te astepti de la el si in lumea asta exista si oameni neseriosi si, nu vreau sa te sperii, dar chiar periculosi. Incearca cand iesi de la scoala, mai ales daca e mai intuneric, sa mergi cat se poate insotita de colegi si in orice caz, sa nu mai furnizezi la persoane necunoscute date despre tine.

12 răspunsuri:
| Rutty a răspuns (pentru Mareacluj):

A fost o greseala, chiar nu stiu ce imi venise sa spun la ce liceu eram.
Parca am amortit, am o stare nelinistita acum.
Iar colegii mei nu pleaca, cu acelasi autobuz, dar am sa incerc de acum in colo sa fiu mai atenta, foarte atenta.

| MrSoapte a răspuns:

Cand te-a intrebat, daca inveti la liceul ala...de ce te-a mancat in cur sa-i spui ca esti la liceul X? Trebuia sa zici "NU" si-atat! Ce naiba-i in capu` tau? De-acum sa fii mai atenta si sa nu mai dai explicatii oricarui retardat, obsedat!

| cherybloom a răspuns:

Fiind seara nu are cum sa te recunoasca asa bine! Stai calma, eventual ia si un coleg cu tine! FUNDA?

| Trippy a răspuns:

O sa vina dupa tine draguta.Te asigur eu.

| Rutty a răspuns (pentru Trippy):

Hai nu fi rau! laughing
Dupa ce ca sunt nelinistita, ma bulversezi si tu laughing. [Desi. sper sa nu vina o_o]

| Trippy a răspuns (pentru Rutty):

Mai bine te adaug la prieteni.Sa fiu mai sigur.winking

Răspuns utilizator avertizat
| AllCapone a răspuns:

Ete da..nu poate omul sa se scarpine?

| Rutty a răspuns (pentru UnuMicPusPeGlume):

Da, ai dreptate.
Dar frica inca nu mi-a disparut.straight face
Nu mi s-a mai intamplat asa ceva pana acum si e putin ciudat.

Răspuns utilizator avertizat
| Rutty a răspuns (pentru UnuMicPusPeGlume):

Acum imi pare rau ca nu i-am luat nr. de la masina, ca sunam la 112.

Răspuns utilizator avertizat