| didiDia a întrebat:

TPU,

In ultimul timp ma roade tare o intrebare al carei raspuns nu-l gasesc. De ce in general barbatii poarta pantaloni (prea) largi si uneori si camasi/pulovere (prea) largi? Care e motivul? Dar rostul? De ce isi ascund formele corpului sub niste haine largi care nu inspira nimic? Ma refer la barbati de toate varstele, nu doar la baieti de maxim 20-25 de ani.

2 răspunsuri:
| StelutaDintreNori a răspuns:

Poate pentru ca le place sa fie comozi, sa nu se simta "stramtorati". De obicei cei ce poarta haine stramte sunt catalogati (aiurea) ca fiind gay...Pantalonii stramti nu sunt comozi pentru "bijuterii" laughing. "Traditia" asta a hainelor largi deriva din faptul ca barbatii au nevoie de mai multa libertate de miscare, pe langa faptul ca majoritatea fac un efort mai mare ca femeile si transpira, de aceea hainele stramte nu ii ajuta. Desigur exista si exceptii big grin.

| Eufourikul a răspuns (pentru StelutaDintreNori):

Sunt total de acord cu stelutadintreNori! pace