| ufo a întrebat:

Buna TPU... m-am mutat in Germania, dar nu imi place aici ca nu am prieteni nu am cu cine sa ies, e plictiseala...am loc de munca, am toate actele, castig 10 euro la ora deci intrebarea e : merita sa raman aici sau sa merg inapoi in romania? Ce lucrez: pun parchet, laminat si covoare, si mai fac cate un ciubuc lucrand in constructii si la masini, am 21 de ani acum, limba e destul de grea. Mintea imi fuge mereu la o prietena(iubita) dar in stilul asta nu cred ca prea am sanse, ma simt singur, degeaba am familia aici dar eu nu simt nici un fel de caldura am nevoie de cineva vreau sa iubesc sa fiu iubit, cer prea mult? Nu sunt nici Brad Pitt nici Antonio Banderas dar nu sunt nici ca unul luat de pe strada, ce sa zic astept raspunsuri, va multumesc.

Răspuns Câştigător
| summer12 a răspuns:

Te cred. Poate ma inveti germana si pe mine ca sunt cam incepatoare.Germana e o limba grea si e cam greu sa legi relatii acolo, plus ca am auzit ca domnisoarele nu sunt prea rasarite. Ti-as recomanda sa ramai acolo pentru ca din punct de vedere financiar n-ai o treaba, in schimb in tara te cauta foamea. Din pdv sentimental e nasol, dar poate gasesti o romanca pe acolo. Dar daca esti nostalgic tare, ai putea sa te intorci si sa stai un timp cat legi o relatie si apoi o iei si pe ea cu tine big grin

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @ufo! Părerea mea este că nu ar trebui să renunți atât de ușor. Știu că nu este simplu, dar, cu timpul vei învăța să apreciezi ce mare lucru este să-ți ai familia aproape. E bine să te bucuri și să prețuiești ceea ce ai.
O zi cu zâmbet să ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ROMANIA! N-ai cum sa iti faci prietena prea usor prin Nemtzia, pentru ca sunt imputiti si rasisti.Hai, vino in Romanica.Si adu borcanele alea cu ciocolata alba si neagra, nu Nutella, alea mai dulci.Si niste Haribo...Mi-e asa foame...

| Love001 a răspuns:

Eu zic ca se merita! si eu m-am mutat in belgia cu familia si 1 an jumate nu prea mi-a placut nu ma distram deloc, asa e la inceput dar nah mai asteapta gandeste-te ca poate o sa ai un viitor mai bun decat in tara. Eu is de 3 ani in belgia acum m-am obisnuit am prieteni e bine... si chiar am 16 ani si mi-am gasit si un mik job pe timpul vacantzei big grin deci is super multumita. Parerea mea nu renuntza mergi mai departe!