| Sxx a întrebat:

Prietenia este "vesnica"? Sau se rupe totul o data si o data?
Nu-mi vine sa cred! Mi-am pierdut 3 prieteni in 3 zile, motivul nu mai conteaza, dar este unul BANAL!
Lumea spune ca nu mi-au fost prieteni, ca daca erau nu se intampla una ca asta... Voi ce parere aveti? Sa vorbesc cu ei si sa le explic totul sau sa las asa cum a picat?
Scuzati categoria laughing))

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Singurii prieteni adevarati, sunt parintii si partenerul (in cazul in care e un om de calitate). Ceilalti vin si pleaca.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa asa cum a picat si nu mai te gandi la vesnicie.

| Sxx explică (pentru Alcyon):

Multumesc de raspuns!
Poate ca asa este...happy

| JeTeLove a răspuns:

Stai liniștită că și eu trec zilnic prin așa ceva. Nu te chinui să le explici cum stă treaba că n-are niciun rost. Dacă îți erau prieteni, se întorceau ei la tine. Oamenii vin și pleacă, trebuie să fii atentă în cine ai încredere. Lasă-i să plece, or să apară alții... și păstrează-i doar pe cei mai buni!

| BeHappy26 a răspuns:

Pai... poate unele persoane ajung sa fie prietene cu tine fiindca au un anumit motiv, nu fiindca ei chiar te-ar considera cel mai bun prieten din lume. INCREDEREA SE CASTIGA! Eu spun ca nu trebuie sa dai explicatii nimanui, dar poti sa mai vorbesti cu ei, ca si cu niste amici. Adice... ceva in genul: Ceau, ce faci? Ideea este ca, sunt doua variante:
1. Ori nu sunt prieteni adevarati;
2. Ori le-ai facut ceva care i-au facut sa nu te mai considere prietena.
Sper ca te-am ajutat! :*

| lucifer12345678 a răspuns:

Las-o asa
nu ti-au fost prieteni
prietenia este ceva sacru
iti vei da seama pe parcursul vietii
stii proverbul prietenul la nevoie se cunoaste
un prieten adevarat iti poate fi alaturi pe viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia nu este veşnică. Deşi multă lume spune asta, se înşeală grav.
Nu există "Best friends forever". Chiar şi prietenii adevăraţi se îndepărtează până la urmă. Prietenia, ca oricare alt lucru nu este eternă, de aia şi merită să o preţuim.

| sublime89 a răspuns:

Nimic nu e vesnic.