| anonim_4396 a întrebat:

Tuturor, ni s a intampat sa gresim, indiferent de gravitatea greselii.
Va intreb pe voi, a ti invatat din greselii, sau a ti persistat si s a intamplat sa faceti altele aproape la fel?
Craciun fericit, prieteni!

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Am gresit destul in viata.am invatat enorm din acele greseli.de ''reparat'',nu s-au mai putut repara,in schimb,am devenit un fel de ''inteleptul satului'', si acum ajut o gramada de tineri sa evite[pe cat posibil] sa ''cada in pacat''.[ma refer la deciziile pripite, luate fara o profunda analiza a consecintelor]

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am invatat din greseli. beleaua cu oamenii e ca au nevoie de apreciere pentru ca altfel nu pot functiona si daca se-ntampla ceva in viata este categoric vina celorlalti. nu stau prea multi sa se gandeasca daca a pornit de la ei sau de la altii. eh, e complicat.Craciun fericit!

| KrissNorton a răspuns:

Intr-adevar toti gresim, si, majoritatea repetam greselile daca repercusiunile lor nu ne afecteaza f mult viata pentru ca mergem pe premiza ca daca a fost bine odata va fi si a 2a oara.dar atunci cand datorita greselilor pierdem persoane iubite sau ni se intimpla lucruri urite in viata atunci sigur nu le mai repetem si invatam din ele! daca le repetem trebuie sa ne punem o intrebare mare si sa vizitam un medichappy...asta e parerea mea...si inca odata multumesc!

| AIRIUS a răspuns (pentru a1doru):

Foarte bine faci si cred ca prin asta, tu insuti, te usurezi de greseliile din trecut.
Felicitarii!

| a1doru a răspuns (pentru AIRIUS):

Numai un imbecil se poate lepada, sau ''usura'', de greselile trecutului.cand spun asta, ma refer la GRESELI, nu la micile ''rateuri'' inerente vietii.

| AIRIUS a răspuns (pentru a1doru):

Uite,de ex,eu fac o greseala mare[cu toate ca asa marii,capitale,nu am avut],dar presupunem,prin cainta,prin devotament si prin vointa de ai ajuta pe ceilalti,sa nu faca ce am facutr si eu,ma simt usurata,cat de cat,altfel,nu ar mai exista iertare,invatare de mine,cainta si de ce nu? a doua sansa!
Fiecare meritam asta si nu cred ca trebuie sa fim pusi la zid, orice se poate rectifica, numai sa ai vointa!
Bafta!

| AnneMarri a răspuns:

Da, am greşit de multe ori. S-a întâmplat să învăţ din unele greşeli. Dar s-a întâmplat să mai fac odată chiar acea greşală.
Crăciun fericit şi ţie.

| Libelle a răspuns:

Am mai si repetat.De multe ori. Poate pentru ca nu m-am invatat minte prima data, si nici a doua, a treia.Adica nu a avut suficient impact greseala.