| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce părere aveți despre copii și de ce? Ieri am avut o problema,o problema mare. Mie nu imi plac copiii din anumite motive. Ieri un copil mic era in fata mea si el s-a bagat in fata unei masini care l-a lovit din plin, eu nu am avut o reactie anume pentru ca asa cum am mai spus,nu prea imi plac copiii. Soferul m-a rugat sa il tin eu in brate pana o sa vina salvarea si politia,asa ca l-am tinut. Copilul plangea si o striga pe mama lui,zicea va vrea la mami si ca nu pleaca nicaieri fara ea. Eu il tineam in brate si ma uitam ciudat la el,zicea ca il doare tare si nu stiam cum sa il tin sa nu il mai doara,ca daca il lasam jos il durea mai tare, plangea si ma intreba cine sunt si de ce mama lui nu vine. Atunci am simtit ceva..ma durea sufletul. Am incercat sa il calmez,dar el fiind mic nu ma intelegea prea bine. După ce au trecut câteva minute copilul nu mai vorbea, i se inchideau incet ochii..ma uitam după salvare si il tot intrebam pe sofer daca a chemat-o. Cand a ajuns salvarea era prea tarziu,copilul decedase in bratele mele,nu inteleg. Dupa un scurt timp a aparut si mama copilului, care a zis ca l-a pierdut in parc si nu il gasea,cand a aflat ca băiețelul a murit,ea a leșinat. Politia a zis sa mai raman si sa ii dau geaca de pe mine,pentru ca geaca era cu sange. Le-am lasat politistilor numarul de telefon al mamei, eu nu am putut da declaratii pentru ca sunt minora. Au zis ca daca o sa fie neintelegeri o sa o sune si o sa fiu nevoita sa merg cu ea si un avocat sa lamurim lucrurile..Acum chestia e ca eu ma simt foarte prost. Am o stare foarte proastă, imi aduc aminte de copilul ala si am avut cosmaruri toata noaptea. Imi pare foarte rau pentru ca s-a intamplat. Ce credeti ca as putea face sa scap de starea asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca multi nu stiu prin ce a trecut ea si zic asa de pomana " lasa ca trece", dar eu am trecut prin ceva asemanator si stiu ca trece. cred ca e unica chestie in lume in care nu mi se pare o prostie totala sa zici " timpu le vindeca pe toate ".

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ești cam insensibilă oricum.

| Anonimă1666 a răspuns (pentru T0T):

Adică?

| T0T a răspuns (pentru Anonimă1666):

Adică reiese din întrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimă1666 a răspuns (pentru T0T):

Ok...

| Anonimă1666 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Sunt ciudată, știu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aproape imi dau lacrimile mie doar citind. Ce sa zic, norocul tau, acum te macina niste sentimente, dar eu intram direct in spital.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu timpul or sa dispara cosmarurile si acea stare, crede-ma ca stiu ce zic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica de ce sa nu te creada? De parca ai si zis ceva nemaiîntâlnit pana acum. laughing Timpul, doar timpul care le vindeca mai devreme sau mai tarziu pe toate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mie mi-a luat ceva timp sa trec peste cumplitul eveniment de acum 12 ani cand am calcat in picioare un porcusor de Guineea si a murit. Of, ce am mai suferit dupa porcusorul ala. De atunci n-am mai pastrat niciun animal de casa/companie mai mult de 2 saptamani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca multi nu stiu prin ce a trecut ea si zic asa de pomana " lasa ca trece", dar eu am trecut prin ceva asemanator si stiu ca trece. cred ca e unica chestie in lume in care nu mi se pare o prostie totala sa zici " timpu le vindeca pe toate ".

| malvinacroft a răspuns:

Starea asta e o dovada ca esti un om sanatos psihic. Trece cu timpul - nu poate sa treaca acum, pe loc...

| Catalina1243 a răspuns:

Gandeste-te ca nu e vina ta ca a murit. Nu aveai cum sa-l ajuti in starea in care era. Asa a fost sa fie. Trebuie sa te ierti tu pe tine.