| Mimi26567 a întrebat:

Buna! Voi de pe ce site ati realizat chestionare auto? Sunt aceleasi intrebari ca la examen? Cat timp v-a luat sa invatati pentru examen?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chestionarele sunt din toata LEGISLATIA RUTIERA si sunt peste 3.000 exact ca la examen, ca din alea alege compuerul subiectele.

Daca pui man serios pe invatat si inveti logic toata legislatia rutiera vei vedea ca toate chestionarele sunt foarte usor de facut si asta te va ajuta si la traseu, fiindca sunt acolo explicate toate regulile cu ce ai voie si ce nu ai voie sa faci in trafic, cand esti al volan.

Am facut scoala de soferi in 3 saptamani si am luat dar examenul, luand in aceeasi zi si sala si traseul cu maxim punctaj, desi nu facusem decat jumate din chestionare dar succesul mi l-a garantat invatatrea Legsilatiei Rutiere, din scoarta in scoarta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Auzi la Violleta ca a luat si sala si traseul in aceeasi zi

| Madaxo97 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Se poate, depinde ce vârstă are, dacă e de o seamă cu tatăl meu(60ani) si a dat examenul pe timpul lui Ceaușescu, așa se lua atunci permisul, și tata a luat la fel, în aceeași zi, așa mi-a povestit.

| Liviu a răspuns:

Baga mare, scoalarutiera.ro, de acolo am invatat tot. Depinde cat de repede prinzi, pe mine m-a ajutat mereur memoria vizuala, efectiv fara asta nu luam permisul de conducere nici pentru B. Da, intrebarile is 1 la 1 cu cele de pe scoalarutiera.ro unde explicatiile audio video 3d iti dau mura in gura. Ce profesor de legislatie? ce carte? am fost la cateva ore de legislatie, total degeaba.