| ajutor321 a întrebat:

Bună.Vreau să vă întreb cum pot îndreptat niște folii pentru protecție a4 de documente, acele folii de plastic în care poți pune hârtii pentru dosar (folii protectoare)? Tocmai am fost la magazin si mi-am cumpărat folii a4 pentru dosar de plastic si mi s-au mototolit si nu stiu cum sa fac sa nu se mai cunoască mototolite... știți cum as putea să le "îndrept"?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intre doua foi de hartie si dai putin cu fierul de calcat pe ea. La cald ar trebui sa se indrepte. Dar nu exagerezi ca se pot topi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine cumpără altele sunt destul de ieftine

| ajutor321 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt destul de ieftine, dar eu am luat un set de 100 de folii, și nu aș prea vrea să le arunc poate le pot îndrepta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ajutor321):

Ce ai luat asa multe, le ai mai si stricat ca le ai indoit in ghiozdan sau in geantă, trebuiau puse in punga sa stea drept sa nu le îndoi, acum este greu sa le indrepti le folosesti asa ca oricum la medic sau unde mergi cu acte sau hîrtii le scoti din folie si o arunci.

| ajutor321 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Le am luat pentru școală, și acum nu cred ca mai am ce sa le fac

| ajutor321 explică (pentru darrio2007):

Hei, am încercat, dar in zadar, se încrețesc chiar și la cea mai mică temperatură setată la fierul de călcatcrying

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ajutor321):

Nu merge cu fierul ca este plastic si se topesc arunca le si cumpăra altele de ce nu intelegi ca astea sunt deja compromise, gata, la gunoi cu ele, tu esti de vina ca nu stii sa le transporti de la librarie pana acasa.

| darrio2007 a răspuns (pentru ajutor321):

In acest caz iti trebuie altele noi.