| anonim_4396 a întrebat:

Vreu sa ma ingras! Eu mananc dar nu ma ingras, vitamine bag la greu in mine! Ce sa fac? La varsta mea ar trebui sa fiu mai grasa...sad

Răspuns Câştigător
| maria1992 a răspuns:

Buna! Daca te consoleaza cu ceva si eu sunt slaba si toate colegele melelaughing) Dar, iti voi spune ce i-am zis si unei alte fete de pe TPU, mananca multe fructe, dar nu citrice si nici mere, incearca banane, smochine, curmale, fructe uscate. Dupa aceea, mananca regulat(cel putin 3 mese pe zi), ia micul dejun, manaca multa paine, atat cat poti, maine goala, cu dulceata, cu unt, sandwiciuri, gustarele intre mese, gen ciocolatute, dar nu abuza ca nu-i sanatos!, pufuleti, prostii din astea. Manaca sufeuri de cartofi, de macaroane la cuptor, paste fainoase cat mai multe, placinte, alea se gasesc si de cumparat, prajituri, cereala cu lapte etc. Mananca tot ce ti cere organsimul, dar nu te forta. Si foarte important e sa mananci cu pofta! Bafta si, sper ca deja ti-am facut pofta mancarelaughing

8 răspunsuri:
| MihaLoveYou a răspuns:

Buna! si eu am aceiasi problema, dar te sfatuiesc sa nu mai ei vitamine fiindca o sa ajungi la 100 de kg., nu stiu ce sa iti recomand, poate ceva magneziu si calciu, pentru. pofta de mancare.

| Ancutsa a răspuns:

Multi vor sa slabeasca si tin diete, cura de slabire :-s
am si eu o colega in clasa, e foarte slaba pentru varsta ei. mananca foarte mult si ia calciu, vitamine... dar tot degeaba!

| DarknessKirin a răspuns:

Mananca inghetata mult mc donalds SI FOARTE MULTA PAINE!

| JeTeLove a răspuns:

Incearca asa: o zi shaorma, o zi pizza si o zi kebab. Intr-o luna o sa vezi rezultatele. :*

Răspuns utilizator avertizat
| andriana_;) a răspuns:

Am aceeasi problema, apropo tu citi ani ai?

| markusssss a răspuns:

Tu esti prima fata care vrea sa se ingrase...straight face

| chinezoyu a răspuns:

Mama zice ca am sa ma ingras daca mai mananc dulciuri multe. So, baga dulciuri cu multe calorii, sucuri cu acid chestii de astea.