| RodycaRody a întrebat:

Bună ziua! Masina mea de spalat rufe este cu tragere cu apa rece! Oare se poate face modificare sa tragă cu apa calda?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce? Nu încălzește singura apa?
Tu o poți alimenta de la orice sursa de apa vrei, calda, rece.

| RodycaRody explică (pentru suntserios):

Eu când am cumpărat-o nu am băgat de seara ca scrie la specificații ca e cu tragere cu apa rece! Și nu știu sigur dacă ar afecta sau nu boilerul dacă fac cu tragere cu apa calda

| RodycaRody explică (pentru RodycaRody):

La specificații scuze

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru RodycaRody):

In continuare nu înțeleg de ce daca și în specificații scrie că merge cu apa rece ai vrea sa o pui la apa calda?

| RodycaRody explică (pentru suntserios):

Ca am impresia ca nu spala hainele....am băgat un hanorac alb care mii se murdarise la mâini cum am stat pe masa de la banca și când l-am scos din masina tot asa era ca și cum nu l-ar fi spălat!

| RodycaRody explică (pentru RodycaRody):

Oare sa fii fost și detergentul de vina sa nu spele? nu știu sincer ce idee sa îmi mai fac

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu are rost
pe etichete fiecarui haine arata la ce temperatura se poate spala.
De exemplu la perdele nu ar trebui sa le pui la temperaturi mari, asfel se strica. Poti modifica insa temperatura din setari /butoane.La Articul meu sunt 30, 40, 60.90 grade si le folosesc in functie de necesitati.

| RodycaRody explică (pentru Fatamuntilor):

Nu îmi dau seama cum sa o setez fiindcă am băgat târziu de seama ca nu a venit modelul care îl voiam eu la masina și nu am mai putut sa o returnez ca trecuse alea 14 zile în care aveam timp sa fac retur