| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cand vad oameni reali dansand, ma intristez, pentru ca stiu ca acei oameni vor sfarsi candva in suferinta realitatii.Cand vad ingerii din imaginatia mea inconjurati de natura dansand,imi creste inima,pentru ca stiu ca ei nu gandesc la fel de monoton ca oamenii,sunt sinceri, au o minte deschisa, si mereu imi vor fi alaturi, si nu vor sfarsi in suferinta realitatii atata timp cat traiesc eu.Credeti ca este bine sa ignor oamenii cat se poate de mult, si sa imi traiesc viata alaturi de ingerii imaginatiilor mele?

12 răspunsuri:
| JetBlueJet a răspuns:

Traiesti pentru a-ti petrece viata impreuna cu, cei ca tine.
Dupa ce mori, vei avea timp, o eternitate, si ti-o vei putea petrece cu ingeri.
Si viata de pe pamant e frumoasa.De ce sa ti-o traiesti printre "minciuni" (ma refer la chestiile imaginare...pentru ca nu sunt reale).

| JetBlueJet a răspuns:

Moartea face parte din roata vietii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, oamenii aia care se distreaza, sunt in realitate, nu tu. Si nu ti-o spun cu rautate.
Sa te feresti de oameni si sa iti consideri ingerii prieteni, nu e a bine.
Nu e bine sa ignori oamenii, si sa-ti construiesti o 'realitate' in care sa te inchizi, la tine in minte. Acolo e doar imaginatia ta, nu are nici o legatura cu realitatea.
Tu ai nevoie de oameni, probabil duci lipsa de prieteni. Altfel nu mai cereai sfaturi aici, daca nu ti-ar fi placut oamenii, ci ai fi 'stat' cu ingerii tai, ca un nebun.
Dar tu nu esti nebun, probabil nu stai bine cu viata sociala, in momentul asta. Cauta sa parasesti starea asta, sau macar cauta-ti anturaje cu care sa ai lucruri in comun.

| mgtow a răspuns:

Nu strica, lumea e rea si e buna cand dai bani atat

| Doarunaltutilizator a răspuns:

E bine sa ai imaginatie in anumite situatii dar nu poti trai mereu asa intr-o lume a viselor trebuie sa iti infrunti temerile legate de realitate ai dreptate cu privire la lumea reala.
Ai toata viata inainte sa profiti de ea nu e chiar asa de rea pe cat crezi trebuie sa iti infrunti fricile si sa fii mai curajos.
Nu trebuie sa iti urasti propria viata si cei in jur doar pentru ca unii oameni sunt mai rai si corupti la minte.
Ai timp sa faci tot ce iti doresti in mare parte de exemplu sa mergi la munte, la plaja, in club(daca iti place)sa te distrezi sa cunosti pe cineva, sa traiesti trebuie sa te adaptezi mediului tau de viata.
Gandeste-te ca intr-o zi cand o sa fii batran pe la 60-70 de ani nu o sa mai ai puteri sa faci aceste lucruri o sa stai pe o banca singur gandindu-te la ce ai fi putut sa faci in tinerete dar acum nu mai poti nu cred ca ai vrea asta.
Sfatul meu este urmatorul:
Traieste-ti viata in prezent.
Vezi tu prezentul este un dar si ai timp sa profiti de el doar o viata ai si trebuie sa o traiesti altfel in viitor o sa iti para rau ca nu ai facut acele lucruri pe care le puteai face inainte.
Sper ca ai inteles ideea si scuze daca a fost raspunsul mai lung.

Toate cele bune.

| RoryM a răspuns:

Parerea mea este:
Sa iti traiesti viata.Asa este cursul vietii.
Mai bine faci lucrurile acum decat cand esti batran si nu ai sa le mai poti face.
Atunci ai sa regreti, dar degeaba pentru ca trecutul nu il vei putea schimba.
Asa ca iti urez bafta!

| ShaOfHatred a răspuns:

In spatele fiecarui inger e doar un demon care inca nu si-a aratat fata, care se minte singur si care minte oamenii din jurul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

In interiorul binelui se prepara, intotdeauna, raul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Ai doi dinti, ca vipera, ai vrea sa musti, dar nu ai suficient venin.

| Krixxus a răspuns:

Depinde de ce ai tu nevoie.
De creatiile imaginatiai tale care sunt reale doar pentru tine si nu te pot ajuta pe termen lung, iti ofera fericire pentru ca asta vrei tu sau de persoane care pot cu adevarat sa te ajute.
Sunt curios...sa ziceam ca se intampla sa cazi de pe bicicleta, te ranesti rau la picior, ingerasii tai or sa vina sa te vindece?

| Doub a răspuns:

Vezi să nu rămai claustrat în propria imaginaţie şi iluzie.