| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca terbuie sa fie diferenta maxima de varsta intre o tipa si un tip?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai mult de 3 ani nu mi se pare normal si nici bine. Unul imbatraneste mai repede si se vede diferenta in viitor dar la diferenta mica de varsta nu se aseamana asa mult.

| W3R4 a răspuns:

Dragostea nu are varsta! love struck

| DarkWerewolf13 a răspuns:

Nu exista. daca dragostea este puternica atunci diferenta poate fi si de 20 de ani

| clauss a răspuns:

Atunci cand,, vorbeste,, dragostea nu mai ti cont de diferenta( daca e), acolo o diferenta mica, un 3-4 ani in favoarea lui(ei), merge

| 12AA a răspuns:

10 ani.dar depinde ca nu poti sa fi tu si un copil de 2 ani big grin

| tarantulaverde a răspuns:

Eu cred ca nu conteaza diferenta de ani, chiar daca uneori parintii sunt un potriva relatiei...de exemplu intre bunica si bunicul e o diferenta de 16 ani, si acum sunt fericitzi au 2 kopii...

| AxelBv a răspuns:

E irelevant. O diferenta chiar si de 10-15 ani poate fi ignorata. Daca el are 33 iar ea 18, nu e nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tipa are 16 nu mi se pare prea ok ca tipul sa fie cu 5 ani mai mare. Dar daca tipa e trecuta de 20 de ani mi se pare ok si o diferenta de 7 ani.

| eurynomus a răspuns (pentru W3R4):

U ce diferenta maxima de varsta ai accepta intr-o relatie?

| eurynomus a răspuns (pentru DarkWerewolf13):

U ai accepta o diferenta de varsta de 20 de ani sau doar e o parere generala?

| W3R4 a răspuns (pentru eurynomus):

Hai sa zicem 20, dar chiar de-ar fi cu 20 de ani mai mare, daca iubesc acea persoana, nu mamai intereseaza diferenta de varsta!

| DarkWerewolf13 a răspuns (pentru eurynomus):

Parere generala

| eurynomus a răspuns (pentru W3R4):

Interesant raspuns si iti apreciez sinceritatea

| eurynomus a răspuns (pentru DarkWerewolf13):

Mda, nu esti sigura daca ai reactiona asa in cazul in care te ai afla in astfel de situatie...

| DarkWerewolf13 a răspuns (pentru eurynomus):

Probabil.Dar se spune ca dragostea nu are varsta

| eurynomus a răspuns (pentru DarkWerewolf13):

Dragostea nu are varsta se refera ca te poti indrgostii la orice varsta nu ca poate orice difernta de varsta. Eu in general sunt de acord si cu diferente de varsta mai mari daca exista un feeling