| TPU.ro a întrebat:

Care e cartea ta de dragoste preferata? Raspunde pe http://on.fb.me/y3uJ13 si poti castiga un Ebook Reader de la MarketOnline.ro prin tragere la sorti!

50 răspunsuri:
| sssssymo a răspuns:

"The Blue Lagoon "
-De Vere Stacpoole

| francesscaa a răspuns:

Romeo si Julieta

| Andra0712 a răspuns:

La rascruce de vanturi. Emily Bronte

| fofulet a răspuns:

Romeo si Julieta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arta de a iubi-de Don Miguel Ruiz

| MouSSEauChoColat a răspuns:

"Ultimul Cantec" de Nicholas Sparks. Am plans la finalul cartii cand unul dintre personajele principale a murit.

| RocketQueen31 a răspuns:

Stupid and contagious de caprice crane

| ZuettH a răspuns:

Paiii cred ca Ultimul Cantec si Amurg 1, 2, 3,4

| emma_8868 a răspuns:

"Floarea soarelui" nu mai tin minte autorulbig grin

| Aisha a răspuns:

Panza de paianjen de Cella Serghi nu stiu daca e neaparat roman de dragoste in sine dar este foarte frumos si transmite un mesaj foarte puternic. Mi-a cazut in mana intr-o vacanta cand ma plictiseam si dupa nu ma mai puteam desparti de ea mi-a parut foarte rau cand am terminat-o. Ea vorbeste despre personajul principal feminim Diana Slavu care e dipusa sa fac o multime de compromisuri in dragoste doar pentru a ajunge in inalta societate! Foarte frumoasa m-a impresionat nespus!

| littleladybug a răspuns:

"Invitatie la vals" de Mihail Drumes si "De ce iubim femeile" de Mircea Cartarescu

| AoiTori a răspuns:

"Invitatie la vals" de Mihail Drumes. Este o carte frumoasa despre dragoste unor tineri...

| HelloWorld a răspuns (pentru Voluntar):

Superba cartea, intr-adevar.

| mihaelasilvia87 a răspuns:

La rascruce de vanturi.
jane eyre
mandrie si prejudecata

| wttf a răspuns:

Sandra brown:copilul nascut joi,chiar si ingerii cad,dulce manie, furtuna in paradis, sarutul ispitei.foarte interesante si frumoase toate

| BiaBubulina a răspuns:

Mananca,roaga-te,iubeste!

| camryn a răspuns:

"Maitry", de Eliade. Am citit-o acum câţiva ani, iar partea asta mi s-a părut punctul culminant/esenţa cărţii:"Mă întinsei în fotoliu sfârşit, aproape sufocat de o durere pe care nu ştiam pe ce nume să-i spun, căci nu mai era nici dragoste, nici suferinţă, ci un sentiment de totală năruire, ca şi cum m-aş fi trezit deodată singur într-un cimitir, fără nimeni lângă mine căruia să mă plâng, de la care să aştept mângâiere. Parcă fusesem rupt în zece bucăţi, căci îmi simţeam trupul numai o rană, sufletul risipit, nu mai aveam nici voinţă, nici
putere să mă dezmeticesc o clipă." Pe deasupra, se citeşte destul de repede (are numai 80 pagini) happy.

| negru30 a răspuns:

Seminte duhovnicesti - Arsenie Boca

| PandaisHere a răspuns:

Maitreiy

| micutsa19 a răspuns:

Singuri pe o insula pustie[Annabel Murrary]