| anonim_4396 a întrebat:

Care e dupa parerea voastra cea mai ciudata fobie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sociofobia (teama de oameni)

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ablutofobia, antofobia și agorafobia nu le înțeleg.

| Furculingură a răspuns:

Logizomecanofobia = frica de computere
dextrofobia = frica de obiecte situate în partea dreapta a corpului
eufobia = frica de a auzi veşti bune
genufobia = frica de genunchi
pteronofobia - este frica de a fi gâdilat cu pene.
xantofobia = frica de culoarea galben sau cuvântul "galben"
hipopotomonstrosecvipedaliofobia = frica de cuvinte lungi
ripofobia = frica de actul defecaţiei

| d2i2n2 a răspuns:

Hipopotomonstrosecvipedaliofobia smug

| Rakanishuu a răspuns:

Cum a zis şi Wetfire, sociofobia.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ea este normala,asta naste si violenta, fiecare avem in mintea noastra un spatiu, daca traiesti in oras vezi ca numai ai nimic cea ce ca animale de pestere este o frustrare desi nu nu-i nimic anormal e normala de fapt se stie ca in tariile cu cei mai multi locuitori pe km patrat sunt cele mai multe crime, violente in scimb invers e diferit, nu suntem adaptati sa dam peste atatea persoane necunoscute

| RAY a răspuns:

Fobia de acceptare a realitati mi se pare imatura, asta e fobia nr 1, cum ar fi daca am spune ce gandim, daca am face cea ce simtit?