| gaboruGG a întrebat:

Care este reactia voastra la gelozie?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Gelozia usoara sau moderata din partea persoanei iubite mi-ar dovedi ca ma iubeste ca ii pasa ca nu vrea sa ma lase. Gelozia excesiva, bolnavicioasa, cu crize de isterie si manifestari de sanatoriu nu cred ca place nimanui si e bine sa fugi de astfel de persoane. Desigur exista si persoane carora nu le place nici gelozia normala, o vad ca pe o lipsa de incredere. Insa eu cum am zis cred ca o mica gelozie, o mica scena asa din cand in cand nu e rea. Trebuie insa delimitata de exemplu de gelozia din nesiguranta de sine. Sunt persoane care sunt geloase nu pentru ca ar iubi mult ci pentru ca nu sunt sigure pe ele si au impresia ca orice ar face vor fi eventual parasite, si aceste persoane nu stiu cum sa reactioneze si sa procedeze si devin geloase.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ma bucur de succesul pe care-l are!

| Kaℓi a răspuns:

Ma necajeste lipsa de incredere.

| baru a răspuns:

Totul se imparte!

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde...de motiv, intensitate, manifestare, persoana..., dar de obicei mă flatează că se teme să mă piardă şi dacă e în doze jucăuşe, poate fi chiar sexy.

| Hakuouki a răspuns (pentru NOname):

Cred ca este vorba despre cum reactionezi cand esti gelos.
In general, ignor persoanele respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozie este si ea buna la ceva. Daca o persoana este geloasa arata ca ii pasa de tine. Gelozia in exces insa este deranjanta. Cum sa reactionezi? Spui ce ai de spus, daca te deranjeaza si icnerci sa explici de ce persoana respectiva nu are de ce sa fie geloasa, dar daca acea persoana nu este importanta pentru tine o tratezi cu indiferenta.

| darrio2007 a răspuns:

Indiferenta.Nu sunt gelos.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexanderAdrian a răspuns (pentru gaboruGG):

Mersi happy