| Oanaaa555 a întrebat:

Care sunt mâncărurile voastre preferate?

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

La capitolul ciorbe e lupta mare intre cea de burta si cea radauteana de pui desi cred ca in final as alege ciorba de burta in 6 din 10 cazuri. Pentru felul 2 cred ca o sa merg pe varianta de piure de cartofi cu ciocanele de pui facute la friteuza cu aer cald, desi imi tot vine in minte pestele afumat pus pe gratar si langa el niste saramura picanta cu mamaliga (la noi se face ocazional mancarea asta dupa care sunt mort). Ca si desert merg intotdeaua pe ecler cu cioclata. O mentiune memorabila ar fi painea de casa facuta in cuptor de lut pe care am ocazia extrem de rara sa o mananc dar o ador. As manca asa ceva zilnic fara nimic langa daca e calda.

| Invictusman2025 a răspuns:

Cartofi prăjiți
Cartofi piure și șnițel, salata de roșii
Conopida
Ciorba de văcuță
Ciorba țărănească
Ciorba de fasole
Supa de pui
Cordon bleu
Pizza
Shaorma
Kebab
Spaghete carbonara
E lunga lista, îmi place mâncarea picantă.

| Kufu95 a răspuns:

Untul de arahide!

| LisaJulie a răspuns:

Paste cu patru feluri de branza și salata grecească

| 1onur a răspuns:

Salată de vinete THE KING! Bate orice mâncare! nici carnea de orice fel, ar fi să fie! Niciodată nu o să fie ca Salata! de vinete!, nicio mâncare!

| FreddieM a răspuns (pentru 1onur):

La fel cred și eu, bate orice se afla pe masa. Am avut invitați străini la masa, au fost fascinati de salata de vinete și sarmale. Nimic nu bate astea doua. Voi ce ziceți?
Cheers

| 1onur a răspuns (pentru FreddieM):

Salată de vinete the King! Man! happy

Întrebări similare