| Leocerba a întrebat:

Care sunt personajele literare cu care ai iesi in oras? ( intrebarea a fost pusa doar in legatura cu personajele literare masculine, incerc sa indrept situatia de aici http://www.TPU.ro/......i-in-oras/ )

4 răspunsuri:
| andragrigoras2000 a răspuns:

Pai,sincer,as iesi cu fat-frumos,deoarece mi se pare un persoanj literarcurajos si indemanatic!
mi-ar placea si de dl goe, chiar daca el e mai obraznic, nazdravan.
exista multe pers.literare pe care le indragesc(ca si rol)

| Leocerba explică (pentru andragrigoras2000):

Imi place raspunsul tau ca-i sincer si motivat.Nu cer o insiruire de eroi sau eroine, asa incat sa vada lumea cat de bine am citit, caut personajele, tipologia cu care v-ar placea sa iesiti in oras.Si eu as iesi cu domnul Goe, la Muzeul Antipa (probabil ca ar intra din nou in renovare laughing)

| Dmonik a răspuns:

Imi plac povestile!
Cand m-am nascut, nasa recitea "La Medeleni"; am devenit Monica, insa cu temperamentul Olgutei, asa ca nu mi-am dorit nicicand sa ies cu Danut!
Cand aveam 15 ani, as fi plecat in lume cu d'Artagnan, la 18 as fi vrut sa ma numesc Maria si sa fiu jumatatea lui Dionis, apoi l-am cunoscut pe Julien Sorel si mi s-ar fi parut o provocare sa il cunosc.
Acum, as vrea sa stau cu Moromete pe stanoaga si sa ma uit in lungul drumului.
Dar am ratat ceva in viata asta: nu l-am cunoscut pe Nichita. Cu el as fi iesit si as fi intrat si as fi ramas oriunde!

| Leocerba explică:

Fizic,nu prea ai fi avut cum sa-l intalnesti pe Nichita, s-a stins in anii `80.Dar el zice,pe undeva, ca noi suntem semintele si ne pregatim din noi insine sa ne aruncam in altceva cu mult mai inalt, asa ca sigur il gasesti in altceva.
Pentru Moromete ...cam greu, acum nu se mai fac băncuțe faine-n fața curții, sa tot stai si sa te uiti in lungul drumului.